Морські, наземні і повітряні вантажоперевезення – тривають безперебійно – Криклій

Криклій підкреслив, що міністерство буде робити все, щоб в період кризи не допустити збоїв у русі вантажного транспорту – морські, наземні і повітряні вантажоперевезення – тривають безперебійно. Про це заявив Міністр інфраструктури України Владислав Криклій під час брифінгу щодо спеціального рейсу авіакомпанії SkyUp Airlines для евакуації українців сьогодні, 15 березня 2020 року.

“Світ не був готовий. Але кожну хвилину ми стаємо більш організованими. Три наших міністерства та інші демонструють дуже високий рівень мобілізації”, – зазначив глава інфраструктурного відомства.

Також Владислав Криклій подякував мобільним операторам за те, що дозволили українцям дзвонити на гарячі лінії посольств без плати за роумінг і розіслали попереджувальні повідомлення від Мінздрава.

«Сьогодні ми повертаємо наших громадян, які були заблоковані на кордоні Італії через закриття кордонів Словенією. Вчора було відповідне рішення Уряду. Одразу вжили заходи для їх термінової евакуації. Принцип у нас залишається незмінним – ми українських громадян ніколи не залишаємо і завжди повертаємо. Власне над чим зараз працюємо. За один день ми організували спеціальний рейс авіакомпанії SkyUp Airlines до Венеції для евакуації українців. Наразі маємо 123 пасажира. Очікуємо борт сьогодні десь о 22:30-23:00», – заявив Владислав Криклій.

Міністр інфраструктури України наголосив що усі евакуйовані проходять декілька процедур медичного огляду – з початку італійськими лікарями, а потім – українськими, і на борту літака також працюють епідеміологи: «Всі необхідні процедури пасажири обов’язково пройдуть. Коли ми отримаємо інформацію, що немає ознак на потенційний коронавірус, вони будуть спрямовані до борту. В аеропорту Бориспіль усі пасажири так само будуть оглянуті медиками. Все йде в стандартному режимі, не відбувається ніяких непередбачуваних процесів».

Очільник Міністерства зазначив, що дзеркально до України більшість країн Шенгенської зони також приймають відповідні заходи: «Ми ситуацію контролюємо та вивчаємо. Обговорювали з авіаперевізниками та туроператорами, щоб ми могли змістовно, правильно та швидко організувати процес подальших вивезень українців з-за кордону додому. Для цього ми будемо обирати найзручніші транспортні локації, найбільші аеропорти-хаби, звідки можна буде забирати за участі авіаперевізників наших громадян. Хочу особливо подякувати компанії SkyUp Airlines, за те що погодились за такі стислі терміни організувати процес евакуації наших громадян!», – наголосив Міністр інфраструктури України