«Держгідрографія» та «Дельта-Лоцман» встановлять 15 віртуальних буїв на річці Дніпро

В березні 2020 року ДУ «Держгідрографія» за допомогою автоматичної ідентифікаційної системи (АІС) Річкової інформаційної служби філії «Дельта-Лоцман» ДП «АМПУ» розпочала встановлення 15 віртуальних ЗНО (буїв) на р. Дніпро (Канівське, Кременчуцьке і Каховське водосховища).

Це перша спільна практична робота двох організацій. Про це повідомила прес-служба “Держгідрографії”.
Інформація про віртуальні ЗНО публікується в Повідомленнях мореплавцям, які видаються й розповсюджуються Держгідрографією, та відображається на відповідних навігаційних картах.
На початковому етапі запровадження віртуальних навігаційних засобів пропонується створити синтетичні ЗНО (за наявності фізичного буя-сигари водночас позначка віртуального буя, який функціонує замість фізичного сезонного буя, відображається на навігаційних картах та у цифрових навігаційних системах) для поступового впровадження та сприйняття судноводіями нововведень, а з часом – повністю перейти з синтетичних ЗНО на віртуальні.
Поетапне впровадження віртуальних ЗНО на основній водній артерії України дозволить поступово зменшити експлуатаційні витрати на щорічне утримання реальних ЗНО (виставлення і зняття сезонних буїв, обслуговування буїв-сигар тощо), а також створить технічні умови для інтеграції річкових судноплавних шляхів України в Європейську мережу внутрішніх водних шляхів міжнародного значення.