В портах України визначають спеціальні причали для карантину суден

Робота відбувається спільно з усіма відповідними структурами: СКВ, прикордонниками, силовиками і міською владою. Під особливим контролем зараз знаходяться не лише італійські судна, а абсолютно всі судна закордонного плавання. Усі вони проходять однаковий санітарний контроль.

Про це повідомила Адміністрація Бердянського морського порту. 
Адміністрація морських портів України (АМПУ) отримує інформацію від капітана та агента судна, коли воно знаходиться ще в районі Керченської протоки. Ця інформація включає у тому числі дані про останні порти, куди заходило судно перед приходом у Бердянськ. АМПУ має ліцензійне програмне забезпечення, яке дозволяє перевірити наскільки коректною є подана інформація на підставі даних міжнародної системи ідентифікації суден. Перед заходом в порт капітан судна зобов’язаний надати, окрім документів на вантаж, медичну декларацію про стан здоров’я всіх членів екіпажу. Відповідно до затвердженого комплексу протиепідемічних заходів у разі, якщо на судні є хворі, воно залишається на рейді і на його борт прямує фахівець санітарно-карантинного відділу (СКВ). Він проводить огляд і приймає рішення про необхідність госпіталізації і подальші дії.
Наразі в морському порту Бердянськ знаходиться 6 іноземних суден. Усі вони пройшли санітарно-епідеміологічний контроль. На одному з них – судні «Daytona Н», що прийшло 10 березня з Лівану, виявили двох членів екіпажу з ознаками ГРВІ. Щодо цього судна застосували ретельну медичну перевірку та додаткове обстеження. Доки не надійшли результати аналізів, які взяли у хворих, – екіпаж судна залишається на борту під наглядом суднового лікаря. Зазначимо, що медична декларація, надана капітаном цього судна була чиста. Тому відповідно до Міжнародного морського права, воно було проведене в порт і пришвартоване біля причалу. Але будь-яке судно, що швартується до причалів порту обов‘язково проходить контроль СКВ, який саме і виявив ознаки ГРВІ у двох членів команди судна «Daytona Н».
На цьому етапі АМПУ виконало усі необхідні дії, зокрема заздалегідь відвело в порту спеціальний карантинний причал на випадок, якщо буде прийнято рішення про необхідність карантину для судна.
Разом з тим, що стосується італійського судна «Altrany», щодо якого в місті виникла певна напруга, повідомляємо, що його капітан в медичній декларації не вказав наявності хворих членів екіпажу. Крім того, він повідомив, що екіпаж (українці), перебуваючи в італійському порту Ровена, не сходив з судна. Однак, відповідно до затвердженого плану дій, після швартовки, стан здоров’я команди судна перевірили представники СКВ, які також констатували відсутність хворих на борту.
Адміністрація морського порту Бердянськ розуміє всю серйозність епідеміологічної ситуації, що склалася та усвідомлює рівень відповідальності, тому, спільно з усіма відповідними службами та міською владою виконує всі необхідні заходи, аби не допустити занесення та поширення вірусних інфекції через морські ворота Азова.