Білорусь продовжить купувати по два танкери нафти в місяць, – прем’єр-міністр Білорусі

Білорусь щомісяця буде купувати мінімум два танкери альтернативної нафти навіть у разі нормалізації поставок з Росії.

Про це заявив прем’єр-міністр Білорусі Сергій Румас під час візиту в Москву, передає БізнесЦензор з посиланням на БЕЛТА.

“Білорусь прийняла рішення, що все одно мінімум по одному танкеру на кожен завод (Мозирський і Новополоцький НПЗ, – ред.) В місяць ми будемо брати незалежно від того, домовимося ми з Російською Федерацією чи ні. Тому що питання економічної безпеки, питання диверсифікації поставок обговорені, рішення прийняті “, – підкреслив Румас.

“Питання тільки в тому, чи будемо ми брати багато цієї альтернативної нафти, як ми сьогодні беремо, або це будуть мінімальні партії для того, щоб ми розуміли і відчували ринок”, – додав білоруський прем’єр.

Відповідаючи на уточнююче питання про те, яку частку обійматимуть поставки російської нафти в подальшому – третина або більше, Румас сказав: “Все буде залежати від того, на яких умовах ми домовимося. Якщо російська сторона посунеться у своїй позиції, то, звичайно, сьогодні найзручніша логістика – це по трубі з Російської Федерації “.

Прем’єр Білорусі також повідомив, що представив Росії нові пропозиції щодо постачання нафти.

“Дійсно, ситуація останнім часом змінилася, ціни на нафту впали. У зв’язку з цим білоруська сторона представила російської нові пропозиції для нафтових компаній, які російська сторона прийняла, пообіцявши протягом декількох днів провести консультації з нафтовими компаніями і дати відповідь”, – сказав Румас.