Понад 1 млн кубометрів з початку року – днопоглиблювальні роботи в морських портах України

Адміністрація морськихпортів України змогла використати сприятливі погодні умови минулої зими і не зупиняла роботи з підтримки заявлених глибин в портах.

Використання власного днопоглиблювального флоту та виконання діючих договорів підрядними організаціями дозволили АМПУ в січні-лютому 2020 року майже вп’ятеро збільшити обсяги днопоглиблення у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Так, станом на 29 лютого2020 року, обсяг експлуатаційного днопоглиблення в морських портах України перевищив1 млн кубометрів. Майже половина цього обсягу — понад 460 тис кубометрів ґрунту — виконана власним флотом АМПУ (земснаряди «Інгульський», «Ріон», «Меотида» і НСЗ-6 «Скіф»). Якісно виконують роботу і залучені підрядні організації, яких АМПУ обирає виключно в системі електронних закупівель ProZorro.

Весь виконаний обсяг — це експлуатаційне днопоглиблення, яке є одним з основних завдань АМПУ відповідно до Закону «Про морські порти України». У січні-лютому роботи велися в Бердянському і Маріупольському морських портах (підхідні канали до порту і внутрішня акваторія), Білгород-Дністровському морському порту (Дністровсько-лиманський підхідний канал і підхідний канал Дністровсько-Царгородського гирла), на морському підхідному каналі (МПК ГСХ) «р. Дунай — Чорне море», Бузько-Дніпровсько-лиманському (БДЛК) і Херсонському морському (ХМК) каналах.

АМПУ планує збільшувати обсяг днопоглиблення власним флотом.