SOCAR буде поставляти нафту в Білорусь по нафтопроводу Одеса – Броди

Державна нафтова компанія Азербайджану SOCAR підтвердила домовленість з постачання концерну “Белнефтехим” однієї танкерного партії азербайджанської нафти обсягом близько 80 тисяч тонн по трубопроводу через територію України.

Про це заявив заступник начальника департаменту з організації заходів та зв’язків з громадськістю SOCAR Ібрагім Ахмедов, повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

“Наскільки мені відомо, є угода з постачання” Белнефтехиме “однієї танкерного партії, по другій партії велися переговори. Танкер з азербайджанською нафтою буде відвантажено з порту Супса”, – заявив представник азербайджанської компанії, не уточнивши дату відвантаження першої партії.

У свою чергу на білоруському ВАТ “Гомельтранснафта Дружба” повідомили, що компанія готується до постачань нафти з території України. Зокрема, на підприємстві уточнили, що мова йде про надходження азербайджанської нафти на Мозирський НПЗ по нафтопроводу Одеса – Броди.

Раніше прес-секретар “Білнафтохіму” Олександр Тищенко повідомив, що білоруський концерн уклав з SOCAR угоду з постачання двох танкерів нафти загальним обсягом 160 тисяч тонн.

У свою чергу заступник голови концерну “Белнефтехим” Володимир Сизов заявив, що імпорт нафти до Білорусі нафтопроводом Одеса – Броди почнеться в березні 2020 року.

Нагадаємо, раніше Білорусь вже почала поставляти російську нафту танкерами через Литву. У березні також очікується поставка в порт Клайпеди 160 тисяч тонн російської нафти для білоруських НПЗ, яка була куплена через трейдерів без премії.