Як Німеччина готується до захисту економіки від рецесії через коронавірус

Коаліційний комітет на засіданні у відомстві канцлера в Берліні увечері в неділю, 8 березня, обговорив ряд кон’юнктурних заходів для підтримки німецької економіки в умовах рецесії, яку може викликати епідемія коронавірусу, а також ситуацію з біженцями на турецько-грецькому кордоні. Про це повідомляє DW.

З огляду на результати опитування, проведеного Федеральним об’єднанням торгово-промислових палат Німеччини (DIHK) міністр економіки і енергетики Німеччини Петер Альтмайер заявив, що уряд “не залишить в біді” підприємства середнього бізнесу, що займаються виставковим і ресторанним бізнесом, які, як очікується, можуть понести найбільш сильні втрати.

Крім іншого, він обіцяв задіяти кредитні інструменти для допомоги постраждалим компаніям, що надаються Німецьким банком розвитку KfW (Kreditanstalt für Wiederaufbau). Як сказав Альтмайер, ці інструменти добре спрацювали під час попередньої фінансової кризи.

Двома днями раніше DIHK оприлюднило результати опитування, проведеного серед 10 000 підприємств з різних регіонів і галузей промисловості в Німеччині. Згідно з даними опитування, кожне друге підприємство в Німеччині чекає в поточному році падіння обороту через епідемію коронавірусу. Очікується, що найбільш сильні втрати понесуть компанії, що працюють в готельному, виставковому і туристичному бізнесі.

Іншою темою обговорення на засіданні коаліційного комітету стала проблема виплати допомоги по неповної зайнятості співробітникам, які не можуть виконувати свою роботу через спалах коронавірусу.