Аналітики прикордонних відомств країн Східного Партнерства взяли участь у практичному семінарі FRONTEX

Нещодавно за ініціативи Європейського агентства прикордонної та берегової охорони FRONTEX у м. Варшава відбувся практичний семінар з аналізу ризиків для представників аналітичних підрозділів прикордонних відомств країн Східного Партнерства.

 У заході взяли участь прикордонники з України, Республіки Білорусь, Республіки Молдова та Грузії.

Зазначений захід організовано для обміну досвідом між аналітиками з метою єдиного підходу до оцінки ризиків прикордонної безпеки в регіоні та набуття ними практичних навичок у підготовці аналітичних звітів за методологією Спільної інтегрованої моделі аналізу ризиків CIRAM 2.0. Така співпраця допомагає більш глибоко проаналізувати основні аспекти та тенденції, що спостерігались на кордонах кожної країни. Основна увага експертів зосереджувалась на оцінці ризиків нелегальної міграції, контрабанди наркотичних речовин та незаконному переміщенню сигарет, а також визначені факторів, що впливали на рівень цих ризиків у 2019 році.

За результатами спільної роботи учасників семінару та представників управління аналізу ризиків FRONTEX розпочато опрацювання аналітичного звіту «Щорічний аналіз ризиків країн Східного партнерства 2020», який є ключовим елементом в прийнятті управлінських рішень на зовнішніх кордонах ЄС і в тому числі й на кордонах з Україною.