Україна отримає патрульні катери Mark VI в рамках допомоги від США (ВІДЕО)

В рамках нового пакету допомоги від США Україна отримає від США патрульні катери типу Mark VI. Про це виданню CNN розказало джерело у законодавчому органі США.

За словами помічника конгресу та американського чиновника, членів Конгресу були неофіційно повідомлено про плани Міністерства оборони надати 125 мільйонів доларів нової військової допомоги Україні, включаючи збройні патрульні катери.

Це перша половина допомоги з 250 мільйонів доларів на безпеку в Україні, яку було призначено Конгресом.
Новий пакет допомоги включає контр артилерії та озброєні патрульні катери Марка VI, останні з яких вважаються особливо важливими з огляду на напруженість України з Росією в Чорному та Азовському морі.

“Що стосується політики, Міністерство оборони не коментує і не підтверджує потенційні або очікувані пакети допомоги щодо безпеки, перебуваючи під оглядом Конгресу”, – заявила прес-секретар Пентагону підполковник Карла Глісон.

Патрульні катери Mark VI (MK VI) здійснюють операції в затоках, річках, бухтах і прибережних ділянках моря. Їхнє головне завдання — забезпечення безпеки торговельних портів, об’єктів морської інфраструктури і підтримка операцій основних сил ВМС.

Побудовані компанією SafeBoats International у Бремертоні, штат Вашингтон, дванадцять катерів типу MK VI використовуються Прибережно-річковими силами ВМФ США для проведення операцій з патрулювання та супроводження на річках, в портах, гаванях, затоках та вздовж узбережжя Тихого океану.

“Катер типу MK VI є найбільшою платформою в розпорядженні Прибережно-річкових сил. MK VI був прийнятий на озброєння ВМС як відповідь на потребу у броньованому катері зі збільшеним запасом ходу, більш потужним озброєнням та морехідністю, який би переважав можливості малих катерів Прибережно-річкових сил. Зі зміною задач протягом років, змінювалась і номенклатура нової техніки.

Стандартна практика застосування передбачає дію катерів типу MK VI у парах, вдень і вночі. ”

Патрульні катери MK VI можуть мати різні конфігурації обладнання:

  • десантно-штурмову
  • протидиверсійну
  • протимінну

Катери типу MK VI мають п’ять сидінь у рубці і додаткові тринадцять сидінь у основній частині надбудови для розміщення вісімнадцяти осіб. Конструкція сидінь дозволяє знижувати рівень удару.”

Як правило катери типу MK VI комплектуються двома командами по п’ять осіб, плюс  8 осіб з доглядової групи (усього 18 осіб). Команда з десяти осіб зазвичай складається з командира катера, двох рульових, двох механіків, двох операторів озброєння та двох стрільців.

На борту MK VI передбачений камбуз для приготування та зберігання їжі. Камбуз оснащено холодильною установкою, мікрохвильовою піччю, раковиною, кофе машиною, стійкою, двома столами, м’якою лавкою, полицями та шафами для зберігання продуктів, відсіком для сміття. Усе це дозволяє патрульному катеру тривалий час діяти поза базою або десантним кораблем. На катері передбачено спальні місця для шести осіб. Автономність катера залежить переважно від швидкості та запасів палива та води.