Білорусь на 2020й рік розглядає нафтопровід Одеса – Броди як один з трьох варінтів поставок нафти

У вівторок, 3 березня Президент Білорусі Олександр Лукашенко провів нараду з питань забезпечення ефективної роботи нафтопереробного комплексу країни на 2020й рік та на перспективу. Одним з питань, на якому акцентував увагу Олександр Лукашенко, – логістика доставки. 

“Його слід відпрацьовувати не менше інтенсивно, ніж перше питання (ред. – джерел сировини). І одними лише договорами на транспортування нафти його не вирішити, – упевнений він. – Необхідні комплексні і системні інфраструктурні рішення. Слід продумати можливість реалізації спільних проектів з іноземними компаніями – власниками сировини”.

Олександр Лукашенко зазначив, що в Білорусі є два великих і розвинених підприємства з переробки нафти: заводи в Новополоцьку і Мозирі, що випускають якісну і конкурентоспроможну продукцію, яка затребувана на зовнішніх ринках. З урахуванням їх розташування Глава держави нагадав про завдання по диверсифікації поставок і можливих маршрутах. Один з них – через Україну по нафтопроводу Одеса – Броди, другий – через порти на Балтиці.

“Ринок є, хороший ринок, близькі ринки. Але потрібна логістика. Ми також за останні місяці багато пропрацювали по поставкам нафти. Я вже сказав, що близько 40%, може бути, 50% будемо як і раніше купувати нафту в Росії (якщо Росія захоче), коли остаточно диверсифікуючи. А по 30% можемо купувати з портом Балтики і з Одеси. Це будуть три джерела. Ми повністю по поставкам нафти можемо диверсифікувати “, – заявив Глава держави.

У плані поставок з балтійського напряму Президент упевнений в можливості вирішити питання з поліпшенням логістики, в першу чергу з постачання трубопровідним транспортом. “Це ж не проблема побудувати. Там, до речі, є пара труб, які б нас влаштували, якби ми їх привели в порядок і домовилися з балтійськими державами по цих трубах”, – сказав білоруський лідер.

Як повідомлялося, Білорусь в умовах відсутності поставок нафти від великих російських нафтових компаній робить активні кроки з диверсифікації імпорту нафти. У березні очікується початок поставок нафти на Мозирський НПЗ азербайджанської нафти з порту Одеси нафтопроводом Одеса – Броди. У вівторок Лукашенко доручив у стислі терміни добудувати інфраструктуру північної ділянки білоруської “Дружби”, що дозволить забезпечити поставку нафти з порту Клайпеда на білоруський НПЗ “Нафтан” трубопроводом.