Міністр інфраструктури України Владислав Криклій провів зустріч із представниками Управління ООН з обслуговування проєктів

Міністр інфраструктури України Владислав Криклій провів зустріч із представниками Управління Організації Об’єднаних Націй з обслуговування проектів (ЮНОПС)  20 лютого 2020 року, у м. Київ.

У зустрічі взяли участь Уповноважений директор з регіональних портфоліо Управління ООН з обслуговування проектів Даіні Оноре та Директор Управління ООН з обслуговування проектів в Україні (ЮНОПС в Україні) Іріна Сахакян-Веттер.

Сторони обговорили можливість участі Управління ООН з обслуговування проектів у розробці та реалізації перспективних інфраструктурних проєктів. Владислав Криклій повідомив, що ключові галузеві реформи націлені на забезпечення доступності та якості транспортних послуг, модернізації транспортної інфраструктури, залучення інвестицій, підвищення безпеки, екологічності та енергоефективності транспорту, інтеграцію до європейської та світових транспортних систем.

«Одним з пріоритетних напрямків роботи Міністерства інфраструктури є розробка та реалізації інфраструктурних проєктів спільно з національними та міжнародними партнерами. Ключовим підходом є розвиток державно-приватного партнерства відповідно кращих світових практик і національного законодавства. З ухваленням минулого року закону про концесії відкрито шлях до втілення в життя найважливіших для економіки Української держави концесійних проєктів у галузі транспортної інфраструктури. Їх реалізація повністю відповідає цілям глобального сталого розвитку, які затверджені Генеральною Асамблеєю ООН», – заявив Міністр інфраструктури України.

У свою чергу, Уповноважений директор з регіональних портфоліо Управління ООН з обслуговування проектів Даіні Оноре відзначив важливість для України розвитку державного-приватного партнерства з урахуванням кращих міжнародних практик та зазначив, що ЮНОПС може надавати консультативні та інші послуги з управління проектами, а також здійснювати супроводження ділових операцій з метою забезпечення сталого менеджменту проектів у сфері гуманітарної діяльності та підтримання миру, розвитку інфраструктури, здійснення закупівель та інвестиційного менеджменту.

Директор Управління ООН з обслуговування проектів в Україні Іріна Сахакян-Веттер повідомила, що допомога, яку відповідно до своєї місії надаватиме ЮНОПС, може стосуватися надання послуг радників, технічних експертів і консультантів, придбання обладнання, проведення навчальних програм, тощо. Довідково Управління ООН з обслуговування проектів (ЮНОПС) було створено у 1995 році резолюцією Генеральної Асамблеї ООН, з метою надання послуг у сфері закупівельної діяльності, будівництва та виконання проектів. 22 листопада 2016 року було підписано Угоди між Урядом України та Управлінням ООН з обслуговування проектів щодо відкриття офісу ЮНОПС в Україні.

ЮНОПС працює більш ніж у 140 країнах-членах ООН, надає послуги з управління програмами та проектами у будь-якій сфері, що підпадає під мандат ООН, з гуманітарними цілями та цілями розвитку. Також ЮНОПС є центральним органом у системі ООН з проведення закупівель для виконання мандату організації. Діяльність офісу стосується закупівель, управління підрядами, будівельних робіт та інфраструктурних проектів – майже 2500 проектів на рік.