Інформація про відсутність у ДОЗ фінансування ракетної програми “Нептун” на 2020й рік не відповідає дійсності – СНБО

Відповідний документ сьогодні розглядає Рада Національної Безпеки та Оборони під головуванням президента України Володимира Зеленського. Про це повідомив секретар СНБО під час Брифінгу (45 секунда до закінчення).

 

Що цьому передувало.

Головний редактор видання Цензор.НЕТ Юрій Бутусов опублікував на своїй сторінці у Facebook інформацію, що у ДОЗі (Державному оборонному замовлені) відсутня закупівля вітчизняних ракетних систем “Вільха” та “Нептун”:

“Без таких засобів ракетна програма просто помре, і всі унікальні досягнення останніх років будуть поховані. Всі країни світу розвивають тактичне і оперативно тактичне ракетне озброєння, ракетні системи залпового вогню”, – прокоментував відсутність у ДОЗі коштів на вітчизняні ракетні комплекси “Вільха” та “Нептун”

 

У відповідь на це Директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express уточнив, що держава продовжить виділяти кошти на ці програми, але не через державне оборонне замовлення, а засобами державних гарантій.

“… помилка Міноборони складається у тому, що за незрозумілою мені причиною, фінансування “Нептуна” та “Вільха-М” було вирішено реалізувати не по лінії ДОЗу, а по лінії державних гарантій. Хоча у звичному випадку під держгарантії фінансувалась закупівля серійних виробів. Як ті ж БТР-4, “Стугна” чи “Корсар”, – написав Сергій Згурець

За словами експерта фінансування дослідно-конструкторської роботи “Нептун” під держгарантії ускладнить виконання цього проекту, оскільки там зовсім інша процедура виділення коштів, їх освоєня та звітності.

“Найбільш раціонально було б під держгарантії виділити засоби на підготовку виробництва для серійного виготовлення “Нептунів” та “Вільх”. Це було б значно раціональніше”, – підсумував Згурець.