Кримський “ясирь” ФСБ Росії

Українська влада однозначно заявила, що звільнення громадян України є пріоритетом у відносинах Росією.

Взаємне звільнення утримуваних осіб, яке відбувалося двічі за останні півроку, необхідно продовжувати заради визначеної мети – звільнення за формулою «всіх на всіх», вкотре заявив Президент України Володимир Зеленський під час Мюнхенської конференції.

«Ми не можемо зупинятися, допоки більш як 200 українців досі утримуються в нелюдських умовах на тимчасово непідконтрольних територіях Донбасу. А понад 100 українців і кримських татар утримуються в Криму та на території Російської Федерації», – сказав Глава держави у своєму виступі на Мюнхенській конференції з питань безпеки.

Доволі прозорий сигнал, який дозволяє обом сторонам добре виглядати в очах громадськості та іноземних держав. 

Насправді це призводить до того, що попит на затриманих з обох сторін, яких можна запропонувати на обмін різко зріс серед спецслужб, зокрема ФСБ Росії.

Так 15 лютого ФСБ РФ  було затримано чотирьох рибалок із запорізької області. Інкрімінують те, що не зупинились на вимогу співробітників ФСБ РФ та займались незаконним виловом риби. Рибалок було доставлено до окупованого міста Керчь, де російський суд арештував їх на 10 діб. Крім цього відприли провадження за незаконний вилов риби. Дивіться тут.

Ще одного чоловіка затримали сьогодні у Криму за звинуваченням в участі в батальйоні імені Н. Челебіджіхана. Суд його арештував. Російські силовики не повідомили імені підозрюваного. Дивіться тут

Показово, що ці затримання відбуваються напередодні “великого обміну всіх на всіх”, що має відбутись до чергової зустрічі в нормандському форматі. Схоже, що попит народжує пропозицію.

Певні проблеми у правовому полі констатують і адвокати, так, Микола Полозов повідомив, що заяви по затриманим ФСБ людям у Криму відбуваються з затримкою.

“Публичные заявления о задержании кого-либо делается ЦОС ФСБ спустя длительное время после фактического задержания.
Так было в случае задержания Ивана Яцкина, о котором стало известно только через два месяца после ареста.
Так было и в случае Галины Долгополой.
Сегодняшняя новость о задержании Наримана Нежмудинова из той же серии. Задержан он был существенно раньше.

Представляется, что подобная тактика обусловлена нежеланием осуществления оперативного допуска независимых адвокатов и правозащитников ко всем этим жертвам крымских репрессий. Что, безусловно, порождает широкое поле для произвола и беззакония в их отношении.” – повідомив він.

 

Це вказує на те, що у ФСБ РФ може бути наказ наловити якмога більше українців. І якщо подивитьсь на випадок з затриманням чотирьох українських рибалок – хапають усіх до кого можуть дотягнутись. 

Відповідну оцінку цим діям дала і  прокуратура автономії ГУНП в АР Крим та м. Севастополя – розпочато кримінальне провадження за статтями 146 та 278 КК України за фактом незаконного захоплення «співробітниками прикордонного управління ФСБ Росії» українського судна з чотирма особами на борту.

Також сьогодні, 17 лютого 2020 року, під процесуальним керівництвом прокуратури автономіі слідчим відділом ГУНП в АР Крим та м. Севастополі розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 146 КК України за фактом незаконного позбавлення волі громадянина України на території тимчасово окупованого півострова за начебто «участь» в кримськотатарському батальйоні ім. Номана Челебиджихана.

Але тенденція невтішна. В цю гру з цивільним населенням України можна гратись нескінченно. Такий собі “ясырь” – захоплення цивільного населення, натягування надуманих статей та подальший обмін\викуп їх Україною зі профітом для ФСБ РФ у вигляді зірок та погонів, та влади РФ у вигляді постійного важеля впливу.

Чи може влада України зупинити цей процес? 

 

 

Олександр  Діордієв для “Морських бізнес-новин України”