CMA CGM URAL: екіпаж здоровий, обробка судна проходить нормально

Офіційна заява санітарно-карантинного відділу (СКВ) Одеського порту.

13 лютого до 42 причалу Одеського порту став контейнеровоз CMA CGM URAL (прапор Мальта). До його заходу в порт в електронних ЗМІ було чимало публікацій тривожного характеру. Мовляв, на судні, що відвідувало Шанхай, Нінбо, Сяминь і інші порти Китаю до початку епідемії короновіруса 2019 nCoV, є хворі члени екіпажу. Про це повідомила Адміністрація Одеського морського порту. 

За словами завідуючої санітарно-карантинним відділом Одеського порту Оксани Борисенко, ознайомившись з цією інформацією, фахівці відділу передали її Національному координатору з питань Міжнародних медико-санітарних правил, яким є «Центр громадського здоров’я МОЗ України». У СКО порту теж почали підготовку до прийому судна.

– Коли судно тільки підходило до Суецького каналу, ми зв’язалися з генеральним директором CMA CGM Ukraine Олександром Щокіним, – розповіла О.Борисенко.- Він надав нам необхідну інформацію і копії підтверджучих документів санітарних властей іноземних портів за маршрутом слідування судна. Зокрема про те, що контейнеровоз CMA CGM URAL, який починав свій маршрут в середині січня з відвідування декількох китайських портів, заходив в порти Єгипту (Порт Саїд), Лівану (Бейрут, Тріполі), Туреччини (Ізміт, Амбарлі), в румунську Констанцу, і всюди йому надавали «вільну практику».

– Місяць тому, 13 січня, контейнеровоз зайшов в останній китайський порт Ксеамін, – коментує О.Щокін. – Ми відстежували ситуацію на судні протягом усього місяця. Для нас важливо, що в таких портах, як Стамбул, Ізміт (Туреччина), Тріполі (Ліван) санітарні служби відзначали, що екіпаж контейнеровоза здоровий. Вчора (12 лютого), коли судно було під обробкою в Констанці (Румунія), ми отримали інформацію про те, що на борту немає хворих. Сьогодні ми подали санітарний бюлетень в СКВ Одеського порту, в якому чітко сказано, що екіпаж здоровий.

На даний момент контейнеровоз ошвартований біля причалу № 42. Після обстеження епідеміологами і підтвердження, що всі члени екіпажу здорові, почалася обробка CMA CGM URAL місткістю 9400 TEU. До вивантаження заплановано 2665 TEU, до навантаження – 3286 TEU.

Нагадаємо, що з 24.01.2020 р. почав діяти наказ МОЗ України №185, який передбачає посилений режим роботи спеціальних санітарно-карантинних служб в міжнародних морських пунктах пропуску через державний кордон України. Епідеміологи першими піднімаються на судно, обстежують екіпаж, і тільки після цього судну надається «вільна практика». Причому, інформацію про стан самопочуття членів екіпажу українська сторона отримує заздалегідь – за добу, а то й за дві. Залежно від отриманої від морського агента інформації, епідеміологи порту з урахуванням всіх можливих ризиків, застосовують відповідні засоби індивідуального захисту. Лікарі СКО забезпечені необхідними захисними костюмами, респіраторами, масками, панорамними масками, захисними окулярами, рукавичками.