СБУ припинила роботу нелегального елеватора на Дніпропетровщині з оборотом 90 млн.грн.

За версією слідства, кілька комерсантів без будь-якої дозвільної документації побудували поблизу річкового порту одного з міст регіону елеватор.

Його потужності були розраховані для приймання, зберігання та просушки до 5 тисяч тонн сільгоспкультур на місяць. Нелегальний оборот елеватора становив майже 90 мільйонів гривень, внаслідок чого держава не отримала щонайменше 20 мільйонів гривень податків.

Учасники групи приймали від місцевих фермерів зерно за готівку, без оформлення документів та відповідно без сплати податків. До того ж зберігання культур здійснювали з порушенням санітарних норм. На зернові оформлювали фіктивну документацію, а вантажі переправляли на річкових баржах до українських морських портів для продажу зерна закордон.

Господарська діяльність елеватора здійснювалася через низку фіктивних суб’єктів підприємницької діяльності і не відображалась в жодному офіційному звіті.

Під час проведення обшуків за місцем розташування нелегального агротерміналу правоохоронці виявили документацію та чорнові записи. Майновий комплекс елеватора та інші товарно-матеріальні цінності процесуально вилучено.