Асоціація “Річки України” не підтримує законопроект № 1182-1-д “Про внутрішній водний транспорт”

Асоціація “Річки України” закликає Верховну Раду України врахувати позицію річкового бізнесу під час розгляду законопроекту № 1182-1-д “Про внутрішній водний транспорт”. Із відповідними листами Асоціація звернулася до голів усіх парламентських фракцій та депутатських груп 11 лютого 2020 року.

 

“Асоціація проаналізувала відповідний Законопроект та заявляє, що не підтримує його, оскільки у такій редакції він не сприятиме розвитку внутрішніх водних перевезень, а навпаки загальмує цей процес на довгі роки”, – зауважив виконавчий директор Асоціації “Річки України” Дмитрій Козаченко у зверненні.

Які базові умови бізнесу до “річкового” закону та що натомість запропоновано в проекті № 1182-1-д? Перш за все, представники річкової галузі закликають забезпечити умови для розвитку галузі та не дискримінувати український флот. Зі свого боку, доопрацьований проект закону навпаки погіршує умови ведення бізнесу на річках та дискримінує роботу національних судновласників.

Також бізнес вважає за необхідне розмежувати адміністративні та господарські функції та не створювати корупційні ризики в роботі галузі. Водночас законопроект № 1182-1-д не розмежовує такі функції, що може призвести до появи прихованої корупційної складової.

Детальніше про це – на інфографіці.