Відбулось засідання Ради порту Південний

12 лютого на засіданні Ради порту Південний відбулося обговорення зі стивідорами проекту актуалізованого «Плану розвитку морського порту Південний» на коротку- (до 5 років), середню- (до 10 років) та довгострокову (25 років) перспективу.

 

Рада порту, проаналізувавши підсумки роботи «Південного» за 2019 рік, прийшла до висновку, що визначена раніше стратегія розвитку акваторії через проекти капітального днопоглиблення виявилася ефективною та дозволила порту опрацювати рекордну кількість вантажів.
Збільшення суднозаходів та тоннажу суден, що оброблюються в акваторії Південного, підвищують актуальність питань екологічної безпеки та безпеки мореплавства та підвищують необхідність створення необхідної інфраструктури для спеціалізованих суден портового флоту Адміністрації морського порту Південний. За словами голови Ради морського порту Південний, начальника адміністрації порту Максима Широкова, створення окремого причалу та бази портового флоту забезпечить відповідні умови базування суден з необхідними приміщеннями та інфраструктурою, потрібними для безпечної експлуатації та ефективного обслуговування вантажних суден в акваторії порту. Також наявність нової бази створить передумови для оновлення і розширення складу портофлоту. До того ж у Адміністрації порту з’явиться можливість використання причального фронту для перевантаження генеральних вантажів та Ro-Ro; що за рахунок збільшення суднозаходів в порт позитивно позначиться на економіці Південного філіалу ДП «АМПУ».

Планують розвиток власних потужностей і стивідори Південного. Зокрема на Раді порту було розглянуто пропозиції держстивідора «Морський торговельний порт Южний» щодо реконструкції спеціалізованого перевантажувального комплексу та диверсифікації вантажної бази за рахунок площадок у причалів №№5-8. Для цього Адміністрація порту розглядає можливість подовження причалу №5 за рахунок будівництва причалу 5-В. Будівництво нового терміналу планує компанія «Грінтермінал».

Також члени Ради порту актуалізували розвитку припортової залізничної інфраструктури з урахування пропозицій регіональної філії «Одеська залізниця».
Вже у березні Рада порту планує провести чергове засідання на якому буде розглянуте питання актуалізації майстер-плану розвитку порту Південний з урахуванням доопрацьованих проектів розвитку існуючих та будівництва нових терміналів, розвитку залізничної інфраструктури та її віддалених підходів. Загалом майстер-план повинен бути приведений у відповідність до Генерального плану розвитку порту.

У засіданні взяли участь голова Ради порту, капітан порту, начальник служби безпеки мореплавства, представники ДП “АМПУ”, ДП “МТП “Южний”, ПАТ “ОПЗ”, ПАТ “Укртранснафта”, ТОВ “ТІС”, ТОВ “Боріваж”, ТОВ “Термінал Стівідоріенг І К”, ТОВ “Дельта Вілмар СНД”, ДП “Сісайд”, ФДУ “Держгідрографія”, ТОВ “Портінвест Лоджистік”, ТОВ “Одеська танкерна компанія”, ТОВ “Рісоіл-Юг”, ТОВ “ОЛСІДХ БЛЕК СІ” та регіональна філія «Одеська залізниця».