В порту «Южний» планують побудувати новий комплекс вагоноперекидача

Попередньо вартість об’єкту може скласти 130 мільйонів гривень. Існуючий комплекс для механізованого розвантаження сипучих вантажів працює з 1987 року. 

Разом з будівництвом перевантажувального комплексу імпортних навалювальних вантажів, установка нового вагоноперекидача може стати суттєвим кроком для збільшення обсягу прийому експортних та транзитних вантажів.

Підприємство постійно здійснює модернізацію та оновлення  механізмів існуючого вагоноперекидача. Але його тривала експлуатація та часті ремонти ставлять під загрозу виконання щоденного обсягу вивантаження вагонів, а це –450 одиниць. На сьогоднішній день ми маємо замовлення на 600-650 вагонів.

«Підприємство обробляє вантажі вагоноперекидачем, якому більше 30 років. Так, механізм справляється з існуючою кількістю вантажів, але наша задача – їх збільшення. Те, що 31 грудня рекорд, 1 січня вже норма. Придбання нового комплексу вагоноперекидачадопоможе стабілізувати роботу підприємства, збільшити обсяги вивантаження залізничних вагонів», – розповів в.о. директора ДП «МТП «Южний» Олександр Олійник.

За попередніми підрахунками пристрій дасть підприємству приріст при розвантаженні плюс 150-200 вагонів на добу. Це дозволить зменшити розвантаженнянавалювальних вантажів на причальній лінії, що, в свою чергу, скоротить залізничні операції і підвищить ефективність навантажувальнорозвантажувальних робіт.