Ми запрошуємо компанії з США долучитись до концесійних проєктів в Україні, – Владислав Криклій

5 лютого 2020 року Міністр інфраструктури України Владислав Криклій провів зустріч із Тимчасовою повіреною у справах США в Україні Крістіною Квін та радником генерального директора Міжнародної фінансової корпорації з розвитку (DFC) Калебом Маккеррі.

Сторони обговорили стан і перспективні напрямки українсько-американського співробітництва в сфері інфраструктури.

Тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін позитивно відзначила співпрацю України та США та висловила сподівання у подальшому розвитку взаємовигідних відносин між країнами.

Владислав Криклій наголосив, що Міністерство інфраструктури активно працює над розробкою та реалізацією концесійних проєктів, які у рамках державно-приватного партнерства дозволяють впроваджувати прогресивні та ефективні методи управління великими об’єктами інфраструктури державної власності та залучати стратегічних інвесторів.

«Застосування механізму концесії дозволить державі залучити значні приватні інвестиції для модернізації та підвищення ефективності використання інфраструктурних об’єктів, таких як морські та річкові порти, автомобільні дороги, аеропорти, а також інші об’єкти державної власності, що дасть реалізацію транзитного потенціалу України та нову якість транспортних послуг. Ми запрошуємо компанії з США долучитись до концесійних проєктів в Україні», – заявив Владислав Криклій.

Очільник Міністерства підкреслив, що нещодавно було завершено перші концесійні конкурси у портовій галузі і наразі триває підготовка концесійних проєктів у морських портах Одеса, Чорноморськ, Маріуполь, Бердянськ. Відпрацьовуються проєкти концесійних доріг Львів – Стрій та Львів –Тернопіль, а також регіональних аеропортів і залізничних вокзалів.

Радник генерального директора Міжнародної фінансової корпорації з розвитку Калеб Маккеррі повідомив, що DFC розглядає можливість участі в реалізації інфраструктурних проєктів в Україні.