Держстивідор «Южний» розпочав роботи по проектуванню перевантажувального комплексу імпортних навалювальних вантажів

Будівництво комплексу передбачене програмою реконструкції (модернізації) основних виробничих потужностей ДП «МТП «Южний». Реалізація програми запланована на 2021-2025 рр. і включає три великих проекти. З січня 2020 року на підприємстві розпочалися проектні роботи щодо будівництва комплексу. На це у фінансовому плані закладено 5,5 мільйонів гривень. 

Свого часу підприємство проектувалося та будувалося з фокусом на обробку експортних вантажів. За останні три роки потреби ринку змінилися, та порт має адаптуватися до них. Сьогодні ДП «МТП «Южний» обробляє близько 2,6 мільйонів тонн імпорту на рік. Новий комплекс дозволить збільшити обсяги перевалки імпортних навалювальних вантажів до 5-ти мільйонів тонн та скоротити час на їх обробку. Мова йде про енергетичне та коксівне вугілля. Тим часом,підприємствовже має замовлення на 5 мільйонів тонн.

Комплекс включатиме в себе будівництво конвеєрної лінії біля причалів № 5, 6, 7, яка доставлятиме вантажі на новий верхній складський майданчик. Додатково буде зведено склад з нормою одночасного зберігання 200 тисяч тонн, обладнаний сучасною технікою.

Сьогодні вивантаження вугілля здійснюється на причальні склади, а саме – на нижні майданчики.Далі вантажі «Укрзалізниця»піднімає на станцію «Берегова». Кут нахилу при цьому становить 10 %, що істотно зменшує кількість вагонів, які можуть одночасно підійматися.Колії верхнього майданчику не мають нахилу, що надасть можливість здійснювати маневрові роботи з 20-ю або більше вагонами локомотивами станції або підприємства. Таким чином, підвищується кількість оброблених вагонів та обсяг відвантаження.

«Новий проект дозволить зменшити накопичення імпортних вантажів на складах та кількість маневрових робіт на підприємстві і станції «Берегова». Збільшення кількості оброблених вагонів до 200 на добупідвищить норми вивантаження суден та зменшить їх простій біля причалів внаслідок відсутності вільних складських площ», – зазначив в.о. директора ДП «МТП «Южний» Олександр Олійник.

Економічний ефект полягатиме в нарощуванні доходів підприємства за рахунок зменшення собівартості переробки вантажів, зниження навантаження на тепловози підприємства і, відповідно, зменшенням витрат на ремонт та паливо при виконанні маневрових робіт. Окрім того, завдяки будівництву комплексу для  імпортних вантажів порт не знижуватиме можливостей для експорту.

Розрахункова загальна вартість об’єкта становить близько 18,4 млн доларів США (курс НБУ на 28.01.2020). Очікуваний економічний ефект – додаткове надходження до 500 тисяч доларів США щомісячно. Будівництво комплексу заплановане на 2021-2023 рр.

Довідка: Державне підприємство «Морський торговельний порт «Южний» розташоване в незамерзаючій глибоководній акваторії порту Південний, який є одним з найбільших і перспективних на Чорному морі. Спеціалізується на переробці навалочних, генеральних і тарно-штучних вантажів, які перевозяться морським, залізничним і автомобільним транспортом. Підприємство оперує п’ятьма глибоководними причалами, два з яких обробляють судна Capesize, завантажуючи їх до повної вантажомісткості. Досягнута річна потужність роботи підприємства – 15,15 млн. тонн.