У 2019 році 4,6 млн тонн металопродукції перевантажено через причали порту Одеса

Координує графік обслуговування флоту вказаної лінії в Одеському порту і забезпечує готовність партій вантажів різних клієнтів українська компанія ТОВ «ЮНАЙТЕД МАРІН ГРУП». За словами директора компанії Вадима Бондара, через стрімке зростання чисельності населення і одночасно високі темпи урбанізації африканські країни на південь від Сахари продовжують залишатися одним з найбільш перспективних ринків збуту для українського металопрокату.

– За минулий рік у порівнянні з 2018 роком наші партнери наростили обсяги перевезень металопродукції з Одеського порту у напрямку африканських країн на 15 відсотків: з 840 тис. тонн до 1,010 млн. тонн., – розповідає В.Бондар. – Безумовно, цим успіхом ми значною мірою зобов’язані швидкості і якості обробки суден на терміналах порту. Саме тому Одеса вже більше 10 років є базовим для лінії CONTI-HORIZON LINE портом на Чорному морі. Саме тут відбувається формування партій металопродукції українського виробництва, а також транзиту з Білорусі та Молдови для відправки у напрямку портів Сенегала, Кот-д’Івуара, Нігерії, Камеруна, Беніна, Гани та інших країн…

Як зазначив далі директор ТОВ «ЮНАЙТЕД МАРІН ГРУП», у даний момент через Одеський порт у африканському напрямку відвантажується металопродукція вітчизняних виробників ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», МК «Азовсталь», ММК ім.Ілліча, ПАТ «Запоріжсталь», ПАТ «Дніпровский металургійний завод», ВАТ «Білоруський металургійний завод». Відвантаження продукції перелічених заводів здійснюється через причали, якими оперують стивідорні компанії ТОВ «Новотех Термінал», ТОВ «Новолог», ТОВ «Металзюкрайн Корп. Лтд» та ТОВ «УНСК». У минулому році судна лінії CONTI-HORIZON LINE швартувались біля причалів Одеського порту 34 рази (у 2018 р. – 31). Два суднозаходи здійснено в січні цього року.

Довідково. Заснована у 1923 році компанія «Conti-Lines» (штаб-квартира – Антверпен, Бельгія) стала свого роду наріжним каменем потужної групи, що займає одне з провідних місць в структурі світових морських перевезень. В даний час «Conti-Lines» пропонує своїм клієнтам і партнерам 9 регулярних ліній і густу мережу маршрутів, які охоплюють всі частини світу, крім Австралії. Це дозволяє з повним правом назвати її глобальним лінійним оператором.