ДЛЯ РОБОТИ У ШТУРМОВИХ, ШТОРМОВИХ І АВАРІЙНИХ УМОВАХ: В Одеському порту представники США передали партію спецоснащення персоналу Морської охорони ДПСУ

24 січня на причалі №16 Одеського порту (пасажирський комплекс) відбулась офіційна церемонія передачі Морській охороні Держприкордонслужби України спеціалізованого обладнання. Майно отримано від США в рамках міжнародного проекту під назвою «Надання технічної допомоги з метою посилення системи експортного контролю України та протидії розповсюдженню зброї масового ураження».

Урочистий захід пройшов за участю голови Державної прикордонної служби України полковника Сергія Дейнеко, Тимчасово Повіреного у справах США в Україні пані Крістіни Квін та керівника програми EXBS Держдепартаменту США Метью Голдіна. Серед учасників офіційної церемонії були директор Головного представництва ДП «Адміністрація морських портів України» Дмитро Подорян та начальник адміністрації Одеського морського порту Руслан Сахаутдінов.

Відкриваючи церемонію, голова Держприкордонслужби висловив щиру вдячність Сполученим Штатам за допомогу, та високо оцінив ефективність співпраці між прикордонниками України і Береговою охороною США.

– Посилення Морської охорони України є абсолютно необхідною умовою для забезпечення безпеки мореплавства в регіоні. Сполучені Штати будуть і надалі докладати зусиль для розбудови інфраструктури українських прикордонників, – заявила пані Крістіна Квін.

Тимчасово Повірений у справах США в Україні особисто вручила сертифікати на передане майно командирам Одеського, Ізмаїльського, Маріупольського загонів Морської охорони та начальнику Навчального центру Морської охорони.

Церемонія завершилась презентацією для гостей і журналістів зразків отриманого майна.

Загальна вартість обладнання, переданого в рамках Міжнародної технічної допомоги, складає близько 29 млн. грн. Це понад 3 тис. одиниць рятувального і оглядового спорядження для екіпажів корабельно-катерного складу та бійців відділів спеціальних дій. Оснащення посилить можливості згаданих трьох загонів, а також використовуватиметься у процесі підготовки персоналу у навчальному центрі.

Серед предметів спорядження, яких понад два десятки назв, є наручні GPS-навігатори, портативні газоаналізатори стану повітря, оглядові дзеркала, засоби забезпечення зв’язку поміж членами оглядової групи й різноманітні прилади освітлення приміщень та місць імовірних схованок: від персональних тактичних ліхтарів до ліхтарів прожекторного типу, що здатні освітити великі приміщення, типу трюмів та контейнерів, пожежні ліхтарі, які крім інших посилених характеристик, мають підсвітку з тильної сторони, що дозволяє оглядовій чи рятувальній команді краще орієнтуватись у складних умовах. Унікальним приладом є саморятівник ізолюючого типу OCENCO M-20.2, призначений для захисту органів дихання (на період до 15 хвилин) екіпажів кораблів (катерів) при евакуації з задимленого приміщення.

Відтепер, переліченими приладами будуть оснащені всі бойові пости на кораблях та катерах Морської охорони. Аналогічні прилади – на озброєнні підрозділів Берегової охорони США.

Ще одна дуже необхідна річ для спепідрозділів і оглядових груп корабельно-катерного складу – полегшений бронежилет з компенсатором плавучості та з інтегрованою надувною системою. Такий бронежилет забезпечує захист від вогнепальної зброї та позитивну плавучість бійця у воді.

Окрім того, весь плавсклад та бійці спецпідрозділів отримають два види спеціальних захисних костюмів: спорядження для захисту при висадці та проведенні робіт у штормову погоду і гідротермокостюми, призначені для захисту людини від гіпотермії у випадку аварійної чи іншої нештатної ситуації. Такий костюм відповідає нормам Конвенції СОЛАС та дозволяє триматися у воді за мінусових температур повітря до 15 хвилин (відповідно, при вищій температурі – термін збільшується до 12 годин).

Перелік майна для поставки складався на підставі вивчення реальних потреб та завдань, що постають перед персоналом Морської охорони і в повсякденній оглядовій діяльності, в штурмових, штормових, аварійних умовах. Враховані виправдана доцільність і досвід використання іноземними колегами.

Адміністрація Одеського морського порту.