Білорусь планує закуповувати 30% нафти через Україну, – Лукашенко (ВIДЕО)

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив про плани закуповувати 30% нафти через Україну.

Про це повідомляє “БЕЛТА“.

“Зараз у повному обсязі альтернативи немає поставок російської нафти. Але, як ми домовлялися, диверсифікуватися нам треба. Треба йти до того, що 30-40% ми будемо купувати нафти в Російській Федерації. Відсотків 30 ми повинні з Балтики завозити і відсотків 30 через Україну – перевірений вже шлях. Можливо, Казахстан зможе поставити нам нафту, якщо Росія погодиться з цим. Дивно: наш союзник не дає згоди на поставку нафти від нашого іншого союзника. Що ж, така ситуація зараз щодо поставок нафти, і ми маємо в цьому розібратися”, – заявив він.

Лукашенко зазначив, що на нараді у вузькому колі фахівців необхідно розглянути питання про подальшу роботу нафтового і нафтохімічного комплексів.

Нагадаємо, 3 січня Росія зупинила поставки нафти в Білорусь, тому що минулий контракт закінчився 31 грудня 2019 року, а про новий країни досі не можуть домовитися.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко 30 і 31 грудня провів переговори телефоном із президентом РФ Володимиром Путіним щодо нових контрактів на поставку російської нафти. Після цього Лукашенко доручив знайти альтернативні джерела сировини.

Нагадаємо, подібна ситуація вже була у 2016 році. Тоді Азербайджан постачав нафту до Білорусі через Одеський морський порт. Нафта постачалась танкерами, після чього через одеські нафтобази відправлялась залізничними цистернами до Мозирського ППЗ.