Держгідрографія придбала ехолоти/картплотери Raymarine Element 9S на річкові судна

У 2019 році сучасні засоби електронної навігації було встановлено на двох теплоходах ФДУ «Дніпровський район Держгідрографії» – «Шляховик-2» та «Шляховик-3».

За час використання обладнання зарекомендувало себе якнайкраще, тому в цьому році планується оснащення таким обладнанням ще п’яти суден.Для визначення з високою точністю місцеположення засобів навігаційного обладнання (ЗНО), навігаційних небезпек тощо Держгідрографія придбала ехолоти/картплотери Raymarine Element 9S із встановленими електронними картами видання ФДУ «Укрморкартографія».

Навігаційні засоби пройдуть вичерпні іспити на суднах ФДУ «Дніпровський район Держгідрографії» під час виставлення ЗНО у 2020 році. Також вони дозволять зменшити експлуатаційні витрати, що пов’язані з хибним визначенням та подальшим корегуванням дислокації виставлених ЗНО.

Навігаційною інформацією, отриманою від пристроїв, користуватимуться для коректури та підтримки в актуалізованому стані навігаційних річкових карт, визначення габаритів суднового ходу та запобігання аварійним ситуаціям. Слід зазначити, що електронні річкові навігаційні карти виробництва ФДУ «Укрморкартографія» містять усю необхідну для безпечного судноплавства картографічну інформацію та додаткову інформацію з навігаційних посібників. Електронні навігаційні карти річки Дніпро відповідають чинним міжнародним стандартам, основним з яких є стандарт Inland ECDIS Standard, спільно впроваджений Міжнародною гідрографічною організацією, Центральною Комісією з навігації по Рейну та Економічною комісією ООН по Європі для карт внутрішніх водних шляхів.