Завершено доковий ремонт корабля «Онікс» Морської охорони

Завершено доковий ремонт корабля морської охорони спеціального забезпечення «Онікс» (BG 59) (трофейне риболовецьке судно) Маріупольського загону морської охорони.

Про це повідомляє Український мілітарний портал.

Роботи проводились у Маріуполі на підприємстві ТОВ «КП КОМУНЕКОРЕСУРСИ».

В ході ремонту на кораблі було проведено абразивно-струменеве очищення корпусу корабля (підводної частини, верхньої та головної палуби), заміна ушкоджених ділянок та фарбування.

Було дефектовано та відремонтовано валолінію, гребний гвинт, дейдвудний пристрій, рульового пристрою, кінгстоуну, тощо.

Окрім інформації, що було завершено доковий ремонт корабля «Онікс» (BG 59) також відомо про дообладнання корабля – ехолотом GARMIN EchoMap plus 62cv, в останні тижні 2019 року Маріупольських загін Морської охорони уклав відповідний договір.

Вартість закупівлі склала 20 400 гривень разом з ПДВ (без ПДВ – 17 000 гривень).

Ехолот призначений для виявлення та ідентифікації оператором підводного об’єкту поблизу корабля, визначення рельєфу дна на максимальній глибині у 660 метрів.

Корабель «Онікс» (BG 59) був збудований за кордоном як риболовецьке судно. На початку 2010 року шхуну із шістьма рибалками затримали прикордонники за незаконний вилов риби у Чорному морі.

Рішенням суду судно конфіскували на користь держави, а у серпні того ж року його передали Морській охороні Держприкордонслужби України, саме до Керченського загону морської охорони, силами якого був затриманий. Він отримав статус корабля 3 рангу та ім’я «Онікс».

Окрім «Онікса» в складі Морської охорон ДПСУ є також інше трофейне риболовецьке судно – «Аметист» (BG-58).