Економія за проектами днопоглиблення, які розслідує НАБУ, склала понад 500 млн грн

Адміністрація морськихпортів України вважає необґрунтованими припущення НАБУ про наявність можливих порушень при реалізації проектів капітального днопоглиблення у портах Чорноморськ та Південний, які на замовлення АМПУ виконувала компанія China Harbour Engineering Company Ltd.

Усі три публічні міжнародні тендери, переможцем яких стала китайська компанія, проводилися у системі електронних закупівель ProZorro із чітким дотриманням чинного законодавства. Проведення відкритих тендерів дозволило залучити до участіу них провідні світові днопоглиблювальні компанії, DEME Group (Бельгія), Boskalis International B. V. (Нідерланди), Jan De Nul N.V (Бельгія) Van Oord Dredging and Marine Contractors BV (Нідерланди) та зокрема й China Harbour Engineering Company Ltd (СНЕС, Китай).

Компанія СНЕС запропонувала найнижчу ціну та стала переможцем електронних торгів. Загальна економія, яка була досягнута завдяки проведенню відкритих тендерів по трьох проектах склала понад 500 млн грн.

Тендерні процедури та подальша реалізація проектів на усіх етапах проходили під пильним контролем з боку Міністерства інфраструктури України, експертного середовища, засобів масової інформації та громадськості.

Самі проекти днопоглиблення були розроблені відповідно до планів розвитку портів Південний та Чорноморськ, пройшли необхідну за законодавством експертизу та були затверджені Кабінетом міністрів України.

Адміністрація морськихпортів Україниу своїй роботі дотримувалася та дотримуватиметься принципів відкритості та прозорості і готова й надалі співпрацювати з детективами НАБУ та надавати всю необхідну інформацію.

logo-rus