Створення національного регулятора у сфері транспорту забезпечить ефективне регулювання діяльності на ринках природних монополій щодо формування тарифної політики. Про це заявив Міністр інфраструктури Владислав Криклій сьогодні, 27 грудня 2019 року, за підсумками засідання Уряду.

Кабінет Міністрів схвалив проєкт Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері транспорту», розроблений Міністерством інфраструктури  на виконання Указу Президента України № 837 від 8 листопада 2019 року.

Міністр інфраструктури Владислав Криклій подякував Прем’єр-міністру України Олексію Гончаруку за підтримку та зазначив, що утворення національного регулятора сприятиме розвитку вільного та інвестиційно привабливого ринку транспортних послуг: «Передбачається утворення Національної комісії – центрального органу виконавчої влади зі спеціальним статусом. Регулятор формуватиме тарифи на послуги суб’єктів природних монополій, видаватиме ліцензій на право впровадження діяльності у сфері залізничного транспорту та перевірятиме виконання ліцензійних умов тощо», – зазначив Владислав Криклій.

Міністр інфраструктури також наголосив, що йдеться про збалансування інтересів суб’єктів господарювання, які здійснюють свою діяльність на ринку транспортних послуг, що перебуває у стані природної монополії, та споживачів їх послуг. «Забезпечення рівних можливостей доступу до послуг підприємств транспорту, сприяння конкуренції на суміжних ринках, формування цінової і тарифної політики на ринку транспортних послуг із застосуванням стимулюючих механізмів, контролю за ціноутворенням, недопущення перехресного субсидіювання – такі завдання вирішує утворення Регулятора», – повідомив Владислав Криклій.