Директор ДП “Ольвія” ухиляється від зустрічі з проспілкою, – профспілка ММТП

Про це повідомляє профспілка працівників морського транспорту Миколаївського морського торговельного порту (профспілка ММТП).

Як ми раніше повідомляли, більше 90 співробітників Миколаївського морського порту «Ольвія» вийшли зі своєї профспілки і перейшли до профспілки працівників морського транспорту Миколаївського морського торгового порту.

На перших зборах, присутні працівники порту «Ольвія», розповіли, що перейшли до профспілки ММТП через те, що їх не влаштовували дії керівництва адміністрації та профспілки. Зокрема, за словами працівників, їхніми проблемами ніхто не займався і не захищав їх інтереси, також в повній мірі не виконувався колективний договір, багато питань по нарядам, крім цього не влаштовувало робочих несистемна оплата праці (окремим працівникам, які працюють на причалі, премія не виплачується) і нерівність у зарплатах, наприклад, звичайні працівники отримують по 12 тисяч, начальники по 150 тисяч, а керівництво понад 200 тисяч гривень.

Раніше працівники неодноразово зверталися до голови профспілки порту «Ольвія» з питаннями перегляду, на їхню думку, завищених норм праці. Відповідно до Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», Кодексу законів про працю, роботодавець разом з профспілкою переглядає норми праці. Але ось колізія – голова профспілки порту «Ольвія» і начальник відділу нормування праці це один і той же працівник, що означає, сам з собою радиться, захищаючи тільки свою – адміністративну сторону.

“Керівництво профспілки ММТП направило керівнику  підприємства лист, де виклало вимоги працівників, відправило свій статут, запропонувало провести переговори, зустріч в будь-який час. Однак керівник Державного підприємства «Стивідорна компанія «Ольвія»Олійник Р. різними відмовками всіляко ухиляється від контакту, і навіть письмової відповіді не надіслав. Незважаючи на те, що Р.Олійнику стало відомо про спробу працівників шукати захисту в іншій профспілці, він не зробив ніяких кроків назустріч трудовому колективу, який докладав усіх зусиль досягти хороших результатів роботи свого рідного підприємства, якими так пишається порт «Ольвія» в засобах масової інформації про досягнутий вантажообіг у 3 млн. тонн. А чиїми ж руками ці тонни перевантажені?” – йдеться у повідомлені.