АМПУ вдруге в своїй історії досягла рекордного показника днопоглиблення у портах – понад 7 млн куб. м

Востаннє рубіж днопоглиблення у 7 млн м3 – капітальне та експлуатаційне днопоглиблення — АМПУ долало у 2017 р. «Тоді, на початку моєї роботи як керівника підприємства, нам вдалося забезпечити рекордні обсяги капітальних днопоглиблювальних робіт – понад 5 млн м3 – у порту Південний до причалу,на якому цьогоріч розпочав роботу зерновий термінал «Нептун» (MVCargo), – відзначив керівник Адміністрації морських портів України Райвіс Вецкаганс, коментуючи поточні результати роботи підприємства.— У 2019 році левова частка рекордних показників – майже 6 млн м3 – це вже відновлення оголошених глибин у 7 портах та на морських каналах, де АМПУ відповідає за безпеку судноплавства».

Найбільшими проєктами, які реалізуються АМПУ у портах України у 2019 році, є експлуатаційне днопоглиблення на Азові (порти Маріуполь та Бердянськ), Миколаївському й Херсонському портах, Бузько-Дніпровсько-лиманському каналі, а також днопоглиблення на внутрішніх водних шляхах.

Загалом з початку року обсяг експлуатаційного днопоглиблення, виконаний власним флотом та із залученням підрядних організацій через систему електронних торгів ProZorro, склав понад 5,89 млн м3, з них власним флотом ДП «АМПУ» — 1,3 млн м3.

Обсяг капітального днопоглиблення у 2019 за проєктамиу портах Південний та Чорноморськ склав 1,12 млн м3. Капітальні роботи в акваторіяхпортів АМПУ проводить виключно із залученням спеціалізованого флоту підрядників за результатами відкритих тендерів.

Довідково:

Відповідно до Закону «Про морські порти України», підтримання оголошених глибин є однією з головних функцій ДП «Адміністрація морськихпортів України».