Голова ОСК спростовує, що сума збитків від пожежі авіаносного крейсера “Адмірал Кузнєцов” становить майже 100 млрд.рублів

Голова Об’єднаної суднобудівної корпорації (ОСК) Олексій Рахманов зазначив: «Інформація деяких ЗМІ про те, що сума збитків, завданих в результаті загоряння на авіаносному крейсері «Адмірал Кузнєцов», нібито дорівнює вартості самого авіаносного крейсера, повністю не відповідає дійсності».

За словами президента ОСК, критичних пошкоджень крейсер не отримав, так як обладнання, яке знаходиться у відсіку, де сталася пожежа, в ході проведеного капітального ремонту було вже демонтовано. У майбутньому його замінять на нове, яке зараз надійшло на завод.

Нагадаємо, раніше сьогодні з’явилася інформація, що від вогню постраждала не тільки сама конструкція корабля, але і ремонтне обладнання, а також цивільні і військові фахівці. Звідси і сума збитків майже в сто мільярдів рублів, повідомляє «Комерсант».

Нагадаємо, 12 грудня в першому енергоблоці «Адмірала Кузнєцова» сталося загоряння від іскри при проведенні зварювальних робіт. Займання переросло в пожежу, локалізувати яку вдалося в другій половині дня четверга. 13 грудня пожежа була погашена.

В результаті інциденту загинули двоє, постраждали 14 осіб. У причинах того, що сталося розбираються кілька комісій.

Причиною пожежі, за словами фахівців, стало попадання зварювального окалини на кинуту в трюмі промасленого ганчір’я – від неї вже вогонь перекинувся на електрокабелі.