На верфях підприємства пісок для зачистки металевих поверхонь не використовується – Суднобудівний холдинг Смарт Мерітайм Груп

Щодо матеріалів, що використовуються на верфях СМГ при проведенні піскоструминних робіт
Суднобудівний холдинг Смарт Мерітайм Груп офіційно заявляє, що в своїй діяльності, до якої належать і піскоструминні роботи, керується виключно Законами України та відповідними підзаконними актами.

На верфях підприємства пісок для зачистки металевих поверхонь не використовується. СМГ працює з абразивним матеріалом з шлаку ферронікіліевого виробництва ТУ У 23.9-36933723-003:2013. До його складу не входять хімічні елементи, визнані небезпечними. Заготовки абразиву можуть перебувати на відкритому повітрі без шкоди для навколишнього середовища і здоров’я людини. Шлаки закуповується у вітчизняних підприємств, що мають відповідні сертифікати якості. Відкриті тендерні торги виключають можливість будь-яких відхилень за якістю товару, що поставляється.

Після робіт абразив, непридатний для подальшого використання, йде на утилізацію, як виробничі відходи, які не становлять шкоди для навколишнього середовища. З місцевим полігоном у СМГ укладені всі необхідні договори.

Таким чином ми заявляємо, що матеріали для піскоструминних робіт не є небезпечними. Однак ми не беремо на себе відповідальність говорити про шкідливість або відсутності такої шкоди у відходах, привезених в Херсон з Чорногорії. В даному випадку професійні висновки повинні зробити фахівці після проведення відповідних аналізів в лабораторних умовах.