Мінінфраструктури представило стратегію та комплексний план дій по реформуванню управління життєвим циклом інфраструктурних проектів

Міністерство інфраструктури разом з проектом ЄС «Допомога органам влади України в удосконаленні менеджменту циклом інфраструктурного проекту» представило стратегію та комплексний План дій щодо реформування управління життєвим циклом інфраструктурних проектів в Україні.

Як повідомляє пресслужба міністерства, імплементація Стратегії дозволить вдосконалити управління життєвим циклом інфраструктурного проекту, усунути перешкоди для ефективного планування, підготовки і реалізації цих проєктів у відповідності з найкращими міжнародними та європейськими практиками. Це не тільки допоможе Україні розумно інвестувати 6 мільярдів євро, які вже були обіцяні Європейським Союзом, але й забезпечити, щоб побудовані інфраструктурні проекти відповідали найвищим стандартам якості, та сприяли прагненням українського народу до тіснішої європейської інтеграції.

Представництво Європейського Союзу в Україні запевнило у партнерстві та підтримці всеосяжної програми реформ, оголошеної Міністерством інфраструктури України. Міністерство розвитку громад та територій України, Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Міністерство фінансів України також підтримують реформи, що уможливлять будівництво інфраструктури світового рівня в Україні.

Зважаючи на консенсус ключових органів влади та значну фінансову та технічну підтримку, Міністерство інфраструктури надало рекомендації Кабінету міністрів ухвалити Комплексний План дій щодо реалізації Стратегії реформи управління життєвим циклом інфраструктурних проектів в Україні на 2020-2024 роки.

Завдяки реалізації Стратегії у галузі транспорту буде досягнуто наступні результати:

  • безпечніша та більш якісна інфраструктура та послуги;
  • залучення значних інвестицій від міжнародних партнерів та приватних інвесторів;
  • скорочення часу, необхідного для будівництва інфраструктурних проектів;
  • контроль за перевищенням вартості будівництва за рахунок кращого планування та конкурентоспроможного прозорого процесу закупівель;
  • прискорення інтеграції інфраструктурних систем України з системами європейських країн;
  • підвищення професійної кваліфікація відповідальних суб’єктів будівельної галузі та органів влади;
  • підвищення прозорості та передбачуваності реалізації інфраструктурних проектів.

План дій українською доступний тут