Командувач ВМС Турції висловив зацікавленість у співробітництві з українським флотом

З 8 по 13 грудня в Турецькій Республіці тривав робочий візит делегації на чолі з командувачем ВМС ЗС України адміралом Ігорем Воронченком.

Як повідомив прес-цент Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України, метою заходу було продовження діалогу у військово-морській сфері між ВМС ЗС України та ВМС Турецької Республіки, обговорення актуальних питань регіональної безпеки.

В рамках візиту українська делегація провела низку важливих зустрічей з питань реалізації завдань з двостороннього співробітництва, серед яких відбулась зустріч з представниками промисловості, де обговорювались питання можливого військово-технічного співробітництва в галузі кораблебудування.

Також делегація відвідала Командування Південного морського району (м.Ізмір), амфібійних сил (м.Фоча), бригаду морської піхоти та кораблі Турецької Республіки, де українські військові мали можливість ознайомитись з організаційною структурою, завданнями, підготовкою, зразками озброєння підрозділів, тощо.

Важливо зазначити, що Командувач ВМС Турецької Республіки армійський адмірал Аднан Озбал під час переговорів з українською стороною підкреслив зацікавленість у співробітництві двох флотів та розвитку військово-технічного співробітництва, а також підкреслив незмінну позицію Турецької Республіки щодо територіальної цілісності України та підтримки в прагненнях України до вступу в НАТО.