Уряд повернув  у державну власність 14 майнових комплексів “Державно продовольчо-зернової корпорації України”

11 грудня, Уряд повернув  у державну власність 14 незаконно проданих майнових комплексів “Державно продовольчо-зернової корпорації України”.

Згідно з рішенням Уряду до сфери управління Мінекономіки  передано вказані комплекси, розташовані в 14 областях,  які за рішенням суду вилучені з приватної власності акціонерного товариства “Державна продовольчо-зернова корпорація України” та повернуті у власність  держави в особі Кабінету Міністрів.

“Передання державної власності в приватну має відбуватися прозоро та на основі чесної конкуренції. Історія передання цих 14 майнових комплексів – це неправильна історія багаторічної давності, коли тодішня місцева влада незаконно передала їх приватним власникам. Рішенням суду ми їх повернули державі. Подальшу долю маємо визначати за загальними правилами реформи управління державним майном”, – коментує рішення Уряду Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

Нагадаємо, до складу Державної продовольчо-зернової корпорації України входить 2 портові елеватори – Одеський і Миколаївський – сумарні потужності з перевалки на експорт яких складають 2,75 млн. тонн зернових вантажів на рік в абсолютному обчисленні або 11,9% усього обсягу пікових експортних відвантажень українського зерна і 19,8% середніх обсягів експортних поставок за останні 5 років.