Генасамблея ООН своєю резолюцією вимагає від Росії вивести війська з Криму та припинити тимчасову окупацію території України

Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію, яка закликає Російську Федерацію вивести свої війська з Кримського півострова та припинити тимчасову окупацію території України.

Як сказано у повідомленні Постійного представництва України при ООН в соцмережі, резолюцію з назвою «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим і міста Севастополя, Україна, а також частин Чорного й Азовського морів» підтримали 63 країни, ще 19 були проти.

Серед іншого, резолюція містить вимоги до РФ як до держави-окупанта вивести її війська з Криму і припинити тимчасову окупацію території України, невідкладно повернути військове обладнання й озброєння, які було вилучено з трьох кораблів ВМС України, які РФ повернула нещодавно.

Крім того, резолюція засуджує активність щодо проведення РФ військових навчань в Криму та висловлює глибоке занепокоєння тим, що Росія використовує в окупованому Криму захоплені підприємства української військової промисловості.

Також наголошено на неправомірному використанні ядерної інфраструктури на півострові.

Генасамблея ООН звертає увагу на те, що нарощування військової присутності Росії в Чорному й Азовському морях негативно впливає на економічну і соціальну ситуацію в прибережних регіонах України. Іноземним державам, міжнародним організаціям та установам рекомендовано утримуватись від візитів на півострів без погодження з Україною.