Чотири компанії розпочинають конкуренцію за право концесії майна держстивідора у порту Херсон

До участі у конкурсіна концесію майна держстивідора у порту Херсон допущені дві українські та дві міжнародні компанії. Інвестори матимуть 35 днівна подання змін до власних фінансових пропозицій, за якимидо середини січня 2020 року буде визначено переможця конкурсу.

Міністерство інфраструктури оприлюднило чотири компанії, конкурсні пропозиції яких були допущені для участі у пілотному проєкті концесії держстивідора у порту Херсон. За словами Міністра інфраструктури Владислава Криклія, три з чотирьох компаній – це консорціуми, в яких декілька компаній об’єднали власні ресурси задля розвитку порту Херсон.

«За стартовими умовами інвестиції концесіонера у розвиток стивідорної компанії у порту Херсон мають скласти понад 8 млн долл. Але у інвесторів є час до 10 січня, щоб сформувати остаточну фінансову пропозицію. Отже, можна очікувати на конкуренцію за інвестиційними, соціальним, екологічним та іншими зобов’язаннями щодо розвитку порту»,— прокоментував подію керівник ДП «АМПУ» Райвіс Вецкаганс.

Він також додав, що великий інтерес інвесторів до цього концесійного проєкту свідчить про якість технічної документації та максимальну відкритість підготовки конкурсу, якими займалися фахівці Міністерства інфраструктури, ЄБРР, IFC,АМПУ та офісу SPILNO.

Серед компаній, які братимуть участь у концесійному конкурсі в порту Херсон:

· Компанія Busserk Liman İşletme Loj. Hizm. LTD.ŞTİ (Туреччина);

· ТОВ «Спеціальна компанія Морський порт Херсон» (консорціум у складі українського портового оператора ТОВ «Аскет Шиппінг» — 40%- та українського зернотрейдера ТОВ «Глобал Грейн» — 60%);

· ТОВ «Рісоіл-Херсон» (консорціум у складі ТОВ «ПЕТРО ОЙЛ ЕНД КЕМІКАЛС»- 60%, що входить до групи компаній GeorgianindustrialGroup та українського портового оператора АТ RISOILS.A. (Швейцарія) — 40%;

· ТОВ «УКРМОРПОРТ» (консорціум у складі ПАТ «КРЕМЕНЧУЦЬКИЙ РІЧКОВИЙ ПОРТ» — 10%, ДОЧІРНЄ ПІДПРИЄМСТВО «ЮРАН» ТОВ «ДП ЮРОЛ» – 40%, що пов’язана з українським портовим оператором Одеського порту Бруклін-Київ та ТОВ “ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ «ДЖАСТІС ЕНД ЛО» – 50%).

Планується, що до 10 січня2020 року в Міністерстві прийматимуться зміни до конкурсних пропозицій.

З 10 до20 січня2020 року конкурсна комісія проведе оцінку фінансових пропозицій учасників конкурсу.

Прийняття рішення про визначення переможця концесійного конкурсу плануєтьсяу другій половині січня 2020 року, а укладення договору з ним —на початку травня 2020 року.

Довідково:

Об’єктом концесії у порту Херсон є цілісний майновий комплекс, що забезпечує комплексне надання послуг у морському порту Херсон та включає майно ДП «ХМТП» та майно ДП «АМПУ» згідно з визначеним концесієдавцем переліком, а також об’єкти, які мають бути спеціально створені (збудовані) відповідно до умов концесійного договору. Разом з тим, вони залишаться у державній власності та передаватимуться державі разом із усіма об’єктами, в які інвестує компанія, яка буде будувати чи модернізувати під час її перебування, після завершення концесійних договорів.Концесія за результатами концесійного конкурсу надається на 30 років.

Khe 091201