Представники 13 морських портів обговорили Корпоративну стратегію АМПУ до 2025 року

Після фінального публічного заходу за участі урядовців, депутатів і Світового банку наступної п’ятниці Наглядова рада прийматиме рішення про направлення документу Міністерству інфраструктури на розгляд і затвердження.

На нараді за участю керівництва Чорноморської філії ДП «АМПУ», представників портових операторів та виконавчого комітету Чорноморської міської ради обговорили пріоритетні питання, на вирішення яких спрямована Корпоративна стратегія АМПУ.

Проект Корпоративної стратегії (далі – стратегія) передбачає трансформацію ролі ДП «АМПУ» у розвитку портової галузі України від «балансоутримувача активів» до «компанії, діяльність якої спрямована на розвиток портів та покращення портових послуг».

В Адміністрації морських портів України наголошують на тому, що при обговоренні стратегічного напряму діяльності підприємства вкрай важливо почути думку партнерів АМПУ – представників портового співтовариства, місцевих органів влади, профспілок і галузевих асоціацій.

Серед пріоритетних питань, на вирішення яких спрямована стратегія АМПУ, слід визначити: упорядкування питань землекористування в межах портів та транспортних комунікацій, від яких залежить їх робота; відповідальне державно-приватне партнерство із зрозумілими зобов’язанями та гарантіями сторін, визначеними контрактом; сучасний фінансовий менеджмент – прозорість оцінки капітальних інвестицій, прийняття обґрунтованих рішень щодо реалізації проектів, фінансова звітність, яка відповідає міжнародним стандартам; прозорість та постійний діалог з портовим співтовариством тощо.

Результатом реалізації стратегії стане корпоратизація ДП «АМПУ», перехід системи управління вітчизняними морськими портами до моделі управління «порт-лендлорд», подальший розвиток міжнародної торгівлі через морські порти, покращення взаємодії в рамках портової спільноти, активізація ініціатив державно-приватного партнерства та підвищення ефективності розвитку портової системи України.

Кінцева редакція стратегії буде схвалена Наглядовою радою підприємства та направлена на затвердження Міністру інфраструктури України до кінця поточного року. Проект стратегії також буде відправлений на ознайомлення до Офісу Президента, Комітету з питань транспорту та інфраструктури Верховної Ради України та Уряду України.

Під час обговорення ключового питання наради керівники Чорноморської філії ДП «АМПУ» акцентували увагу представників портового бізнесу на взаємному продуктивному діалозі, в ході якого вкрай необхідно зберегти високопрофесійний кадровий потенціал Чорноморського порту. Тому представникам портових операторів було запропоновано розглянути можливість першочергового працевлаштування вивільненого персоналу ЧФ ДП «АМПУ» для забезпечення ефективного функціонування своїх підприємств.

Крім актуального питання щодо Корпоративної стратегії АМПУ, на нараді також обговорили питання операційної діяльності морського порту Чорноморськ в зимових умовах та поточні питання договірної кампанії на 2020 рік.