Підсумки відрядження керівництва Держгідрографії до Грузії

Цього тижня начальник Держгідрографії Олександр Щипцов, його перший заступник Богдан Устименко та заступник начальника управління навігації та гідрографії Юрій Смірнов мали робочий візит до Державної гідрографічної служби Грузії. Делегація установи обговорила з грузинськими колегами важливі для діяльності служб питання та підписали Меморандум про дружбу та співробітництво.

Підписання Меморандуму вивело гідрографічні служби України та Грузії на новий рівень співпраці. Крім того, він став початком інноваційного проєкту «Маяки-побратими», адже Грузія – перша країна, з якою Держгідрографія започаткувала «дружні зв’язки» між маяками.

Під час відрядження делегація установи ознайомилася з інфраструктурою та технічним оснащенням Державної гідрографічної служби Грузії, базою забезпечення та обслуговування засобів навігаційного обладнання, устаткування, що використовується для виконання гідрографічних зйомок. Делегація Держгідрографії вивчила діючу систему моніторингу засобів навігаційного обладнання та станції НАВТЕКС. Цікавим був досвід використання даних від гідрометеорологічних буїв гідрографічної служби Грузії. Директор Державної гідрографічної служби Грузії Реваз Бабілуа ознайомив делегацію установи з оснащенням гідрографічного промірного катера та планами побудови нового гідрографічного судна.

Представники Держгідрографії під час візиту до Грузії також ознайомились з інфраструктурою портів Поті та Батумі. За сприяння директора Державної гідрографічної служби Грузії відбулася зустріч з керівництвом Об’єднаного центру морських операцій Грузії (ОЦМО). Під час презентації, підготовленої для делегації, установи розглянуто головні завдання ОЦМО: виявлення і боротьба із загрозами та незаконною діяльністю, що виникають у морському просторі Грузії, швидка комунікація між відомствами та координація заходів з реагування під час кризи, посилення потенціалу систем зв’язку, багатосторонньої співпраці з обміну інформацією та спільні морські операції.

Досвід Грузії в створенні ОЦМО важливий для ДУ «Держгідрографія», оскільки питання заснування відповідного центру розглядається на міжурядовому рівні в Україні.

З грузинськими колегами обговорено питання створення та поширення електронних навігаційних карт, а також проблемні питання, що виникають унаслідок незаконного дублювання електронних карт Російською Федерацією, та шляхи їх вирішення. Вивчено досвід Грузії щодо морського забороненого району, який оголошено в територіальних водах Грузії навколо території окупованої Росією Абхазії. Окрему увагу було приділено проблемі відсутності морського кордону між Грузією та Росією та можливим правовим шляхам вирішення цього питання.

Слід зауважити, що проблеми Грузії у відносинах з Російською Федерацією можна порівняти з проблемними питаннями України. Тому для керівництва установи було вкрай важливим започаткувати діалог для обміну досвідом на шляху до їх розв’язання. Окрему вдячність державна установа «Держгідрографія» та особисто начальник установи Олександр Щипцов висловлює директору Державної гідрографічної служби Грузії Ревазу Бабілуа за теплий прийом та отриманий досвід.  

Нагадаємо, 28 жовтня Держгідрографія підписала Меморандум про дружбу та співробітництво із Гідрографічною службою Грузії та започаткувала проєкт «Маяки-побратими».