Генеральний секретар НАТО відвідав Інститут Військово-Морських Сил Національного університету «Одеська морська академія»

В Одесі продовжує роботу делегація представників 29 країн-членів Північноатлантичного альянсу разом із Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом.

У рамках візиту Генеральний секретар НАТО відвідав Інститут Військово-Морських Сил Національного університету «Одеська морська академія». Під час презентації навчального закладу його ознайомили з історією, навчально-матеріальною базою та науковою діяльністю вишу.

Варто зазначити, що Єнс Столтенберг особисто виявив бажання виступити із промовою та поспілкуватися з курсантами вищих військових навчальних закладів Одеси.

Під час зустрічі він зазначив, що перспективи вступу України в НАТО є дуже високі.

«Ми відкриті для членства України в Альянсі й високо оцінюємо нашу співпрацю та партнерство. У 2017 році членом НАТО стала Чорногорія, місяць тому Північна Македонія, тож двері в НАТО є відкритими для України, щойно будуть виконані всі передбачені для цього умови. Хочу зазначити, що лише від вас залежить, бути членом Альянсу чи ні. І Росія аж ніяк не може впливати на ваш вибір», – підкреслив Єнс Столтенберг.

Він зазначив, що гарним прикладом стосовно здійснення реформ та трансформації для набуття членства в НАТО є Польща, яка завдяки конструктивним реформам, боротьбі з корупцією та прагненням стала членом Альянсу.

Відповідаючи на запитання одного з курсантів щодо переваги системи колективної оборони та особливостей НАТО у порівнянні з іншими військово-політичними блоками, Генсек зазначив, що завдяки системі колективної оборони кожна країна Альянсу, навіть найменша і без потужної армії, буде захищена в разі потреби всіма країнами-партнерами.

У той же час відбувався круглий стіл за участю представників Північноатлантичної ради на чолі із заступником Генерального секретаря НАТО Мірчі Джоане. Він звернувся до присутніх зі словами вдячності за гостинний прийом та висловив сподівання на плідну співпрацю.

«Це вперше в історії ВМС відбувається зустріч у подібному форматі, адже у круглому столі беруть участь не лише представники Командування ВМС та флотського вишу, а й самі курсанти, які мають змогу особисто поставити запитання представникам країн-членів Північноатлантичного альянсу», – зазначив заступник начальника штабу Командування Військово-Морських Сил ЗС України з євроінтеграції капітан 1 рангу Андрій Риженко.

До слова, захід відбувався без перекладачів і майбутні офіцери показали не тільки свою ерудицію та широкий кругозір, а й прекрасний рівень володіння англійською, що справило приємне враження на почесних гостей.