Усі країні НАТО засуджують агресивні дії Росії в Чорному морі – генсек НАТО

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на пресконференції в Одесі у середу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Усі країни Альянсу засуджують дії Росії в Чорному морі, зокрема захоплення українських кораблів. І цієї весни ми ухвалили нові рішення, які спрямовані на допомогу Україні у зміцненні сил та заходів сил Військово-морського флоту”, – сказав Столтенберг.

Генеральний секретар наголосив, що його візит в Україну він здійснює не один, а разом з представниками Північно-Атлантичної ради, послами 29 країн Альянсу, а також представником Північної Македонії, яка незабаром стане 30 членом Альянсу.

“Сьогоднішній візит є чітким сигналом, що НАТО стоїть пліч-о-пліч з Україною. Ми підтримуємо ваш суверенітет та територіальну цілісність як у практичній, так і політичній площині”, – сказав Столтенберг.

Наразі спостерігається штучне утримування суден перед Керченською протокою, що прямують до портів Маріуполя та Бердянська. Також упродовж літа – початку осені 2019 року, на відміну від російських або інших суден, що йдуть до/з азовських портів РФ, “маріупольські” та “бердянські” судна проходять Керченську протоку не за традиційною чергою, а окремими караванами, які формують один раз на декілька днів.

Дмитро Кулеба зазначив, що нині немає більш важливого завдання, ніж розбудова української економіки, демократії та Збройних Сил України.

 – Ми запросили НАТО саме до нової столиці Військово-Морських Сил України, щоб зробити наголос на цьому, адже в центрі наших розмов ситуація в Чорному морі загалом, яка становить інтерес і для України, і для Північноатлантичного альянсу, – зауважив віцепрем’єр. – Ми встановили амбітну мету – за п’ять років досягнути відповідності принципам та критеріям НАТО. І це не лише бажання уряду. Якщо ви подивитеся на останні опитування суспільної думки, то побачите, що підтримка членства України в НАТО послідовно зростає. Тобто, мова йде не про якусь спонтанну реакцію на російську агресію проти України, а про усвідомлене рішення. Україна зробила свій вибір бути членом НАТО.