У Міністерстві закордонних справ України, коментуючи підписання нової угоди з РФ про розподіл квот на вилов риби в Азовському морі, посилаються на Конвенцію ООН.
Про це МЗС повідомило у відповіді на звернення Цензор.НЕТ.
“Метою встановлення квот є забезпечення раціонального використання водних біоресурсів. Так, відповідно до Конвенції ООН з морського права, якщо один і той самий запас(и) асоційованих видів водних біоресурсів трапляється у виняткових економічних зонах двох або більше держав, то ці держави мають прямо або через відповідні субрегіональні чи регіональні організації узгодити заходи, необхідні для координації та забезпечення збереження і збільшення таких запасів (стаття 68).
Керуючись положеннями Конвенції ООН з морського права 1992 року, Уряди України і Російської Федерації уклали угоду про співпрацю в галузі рибного господарства і в 1993 році – Угоду між Державним комітетом України з рибного господарства і рибної промисловості та Комітетом Російської Федерації з рибальства з питань рибальства в Азовському морі.
Українсько-російська комісія з питань рибальства в Азовському морі, заснована п.1 статті 7 Угоди між Державним комітетом України з рибного господарства і рибної промисловості та Комітетом Російської Федерації з рибальства з питань рибальства в Азовському морі, здійснює розподіл квот між сторонами з метою забезпечення збереження біоресурсів Азовського моря”, – йдеться у відповіді.
Питання підготовки і підписання протоколу про рибальство в акваторії Азовського моря МЗС назвав винятковою компетенцією Державного агентства рибного господарства України.
МЗС не коментує питання про те, за якими адмінкордонами буде розподілено квоти, і чи означає ця угода фактичне визнання кордонів, на яких наполягає РФ, вимагаючи визнати Крим російською територією.
Також у міністерстві відмовилися коментувати питання пуску ропи з Херсонської області до Криму.
Нагадаємо, раніше глава Меджлісу Рефат Чубаров заявив, що Держагентство рибного господарства вийшло на пряму фінішну підписання з російською стороною “сумнівного протоколу” про розподіл квот на вилов риби в Азовському морі на 2020 рік, і нагадав, що рівно рік тому, 23 жовтня 2018 року, унаслідок прямого втручання низки народних депутатів, і його зокрема, члени російської делегації були змушені покинути Україну ні з чим.
“Пізніше, на початку 2019 року, Державне агентство рибного господарства України все-таки підписало з російською стороною протокол про розподіл квот на вилов риби в Азовському морі на 2019 рік. Ніщо тоді не зупинило українських чиновників і рибних ділків від принизливого дійства: ні мораль, ні право, ні справедливість. Підписання та обмін документами відбулися… по дипломатичних каналах”, – написав Чубаров.
Джерело: https://censor.net.ua/ua/n3155991