Держгідрографія розпочала зняття навігаційного обладнання на ріках

Щороку відповідно до пункту 4.2 Положення про навігаційне забезпечення судноплавства на внутрішніх водних шляхах України відбувається сезонна заміна берегових і плавучих знаків.

Восени з метою збереження плавучих ЗНО ДУ «Держгідрографія» знімає буї та відправляє їх зимувати на суші. Адже поява льодових явищ на водних шляхах унеможливить рух обстановочних суден і може призвести до руйнування та, як наслідок, втрати плавучих ЗНО.

Уже підняті буї на Київському водосховищі та на річці Прип’ять та частині Дніпра. А саме на ділянках:

– гирло р. Прип’ять – Київська ГЕС знято 62 несвітні плавучі ЗНО;

– Усів – гирло р. Прип’ять знято 72 несвітні плавучі ЗНО.

Сьогодні, 22 жовтня, розпочались роботи на р. Дніпро, а саме: на ділянці Любеч – гирло р. Прип’ять та на ділянці Черкаси – Крем. ГЕС (Кременчуцьке водосховище). Слід зауважити, що підіймають буї у важких погодних умовах, адже вже декілька днів в Україні сильні тумани.

Нагадаємо, Держгідрографія в серпні 2019 року спільно з Науковим гідрофізичним центром НАН України та Чорнобильським радіаційно-екологічним біосферним заповідником провела експедиційні дослідження в акваторіях річки Прип’ятьРезультати експедиції показали необхідність підтримки гарантованих глибин на судновому ходу, проведення днопоглиблювальних та очисних робіт на річці Прип’ять.