Два патрульні катери типу Island – «Слов’янськ» та «Старобільськ» прибули з США в Україну

Про це повідомив Міністр оборони України Андрій Загороднюк.

“Два патрульні катери типу Island – «Слов’янськ» та «Старобільськ» прибули з США в Україну для служби у Військово-Морських Силах ЗСУ. Вже розпочато їх розвантаження, далі відбудеться підготовка до експлуатації після транспортування та зарахування до бойового складу ВМС ЗС України.

Ці кораблі разом з підготовленими українськими екіпажами посилять спроможності наших Військово-Морських Сил. Наявність таких катерів у флоті дасть змогу ефективніше вести патрулювання акваторії, проводити протидиверсійну оборону, а також брати участь у пошуково-рятувальних операціях.

Нагадаю, що згідно з домовленостями, катери було передано ВМС на безоплатній основі, українська сторона забезпечувала лише оплату супутніх послуг. Їх передача є черговим свіченням розвитку стратегічного партнерства між Україною та Сполученими Штатами Америки.

Тож планове посилення нашого війська іноземними зразками техніки триває і дає результат. Впевнений, ця практика матиме продовження.

Дякую усім, завдяки кому реалізація проєкту стала можливою. І бажаю екіпажам «Слов’янська» та «Старобільська» успіху у несенні служби в ім’я України!” – повідомив він.