В Южному поряд з морським торговельним портом виявили понаднормове радіоактивне випромінювання

Про це повідомила прес-служаба СБУ Одеської області.

Під час проведення планового контролю на державному науково-виробничому підприємстві міста Южне СБУ виявила небезпечну знахідку: в одному із виробничих приміщень зберігалися предмети, що є джерелом іонізуючого випромінювання.

Спільна комісія з правоохоронців та місцевого самоврядування, що виїхала на місце події, підтвердила наявність в одному із герметичних ангарів обладнання, радіоактивне випромінювання якого перевищувало встановлені норми у більше ніж 500 разів.

Встановлено, що транспортування цих предметів за межі ангару могло призвести до радіаційного забруднення навколишньої території. Крім того, з огляду на близьке розташування до підприємства складів морського торговельного порту із рослинними оліями та зерновими, радіація могла поширитись за кордон під час експорту продовольства.

Наразі ситуацію локалізовано. Загрози життю та здоров`ю місцевого населення немає. До утилізації небезпечне обладнання передано на відповідальне зберігання спеціалізованому державному підприємству. У виробничих приміщеннях науково-дослідного центру проведена додаткова дезактивація.

За фактом незаконного поводження з радіоактивними матеріалами тривають слідчі дії.