З початку року в акваторії Миколаївського порту перевалено більше 23 млн тонн вантажу

Миколаївський морський порт вже традиційно займає другу сходинку серед морських портів України з вантажоперевалки. З початку 2019 портовими операторами акваторії Миколаївського морського порту перевалено вже більше 23 млн тонн вантажу, що на 20,4% більше, ніж показники аналогічного періоду 2018 року. На зростання вантажообігу багато в чому впливає збільшення обсягів експорту таких вантажів як зерно, олія та металопродукція, імпорт руди. Із загального обсягу оброблених вантажів, з початку року, експорт склав 18,6 млн тонн, імпорт – 4,5 млн тонн і внутрішнє повідомлення –728 тис. тонн.

Протягом поточного року в структурі загального обсягу вантажообігу Миколаївського морського порту зберігається тенденція зростання обробки зернових, яка цьогоріч значно покращилась (+35,4 %), в порівнянні з показниками 9 місяців 2018 року, та складає 11,4 млн тонн. Об’єми перевалки зернових за дев’ять місяців роботи Миколаївського морського порту складають 20% від перевалки вищезазначеної номенклатури вантажу серед всіх морських портів України.

Позитивні результати роботи продемонстрував Миколаївський морський порт в сегменті наливних вантажів, а саме з перевалки рослинної олії – 1,6 млн тонн, що складає 39% від загального обсягу вантажообігу серед морських портів України. Саме з переробки вищезгаданого виду вантажу порт, починаючи з 2018 року, утримує лідерство серед портів України.

Значним фактом є збільшення кількості заходів у порт великотоннажних суден до 1305, що свідчить про партнерство операторів підприємства з потужними іноземними інвесторами. Також, з початку 2019 року, в Миколаївському морському порту зросла кількість оброблених залізничних вагонів, яка склала більш ніж 96 тис.

Своїх результатів Миколаївський морський порт досягає завдяки тісному діалогу з підприємствами, що здійснюють бізнес в акваторії порту, стивідорними компаніями та портовими операторами, які виконують вантажні роботи та постійно підвищують конкурентоспроможність для збільшення обсягів перевалки. Але головний вклад в функціонування порту роблять звичайно ж портовики, які щоденно та цілодобово забезпечують безперебійну та злагоджену роботу порту.