Морські профспліки Хорватії, Франції та України вимагають продовжити пошук моряків Bourbon Rhode

Міжнародна федерація транспортних працівників (ITF) приєдналася до українських та хорватських морських профспілок з вимогою продовжити пошук семи моряків у середині Атлантики після затоплення Bourbon Rhode.
 
Пошуково-рятувальні операції, координовані Регіональним оперативним центром спостереження та порятунку (CROSS), допомогли знайти рятувальний човен з трьома українськими врятованими, а також знайти тіла чотирьох моряків. З 1 жовтня більше вцілілих людей або тіл не знайдено.
 
Однак троє українських моряків, врятовані 28 вересня, підтвердили, що деяким з безвісти зниклих семи членів екіпажу вдалося ввійти на рятувальний пліт і є ймовірність, що вони ще живі. Крім того, 8 жовтня двоє моряків на борту “Альп-страйк” повідомили, що вони бачили, сигнал, який може бути спалахом лиха, і Європейське агентство морської безпеки (EMSA) повідомило владу про невідомий об’єкт, помічений через супутник, може бути рятувальним плотом.
 
Незважаючи на ці звіти, влада Франції оголосила, що пошукові операції будуть переведені в пасивний режим.
 
Координатор морської спілки Франції Жаклін Сміт закликала уряд Франції продовжувати пошуково-рятувальні операції та перерозподіляти всі ресурси, а також закликала США та інші країни надавати допомогу в пошуку. “Як заявив міністр закордонних та європейських справ Хорватії на початку цього тижня, не всі варіанти вичерпані. Разом з нашими філіями, Союзом моряків Хорватії та Профспілкою працівників морських транспортних засобів України, ми вимагаємо продовжити пошук, поки ще залишається проблиск надії, що зниклі моряки залишилися живими», – сказала Сміт.
 
Сім’ї та друзі зниклих моряків Bourbon Rhode започаткували петицію, в якій закликають владу продовжувати пошук зниклого хорватського капітана та шести українських членів екіпажу. Петиція зібрала понад 43 000 підписів з моменту її запуску 5 жовтня.

Нагадаємо 12 жовтня представник компанії “Бурбон” повідомив: “В цілому пошукові операції не знайшли жодного сліду життя або рятувальних плотів вже більше 10 днів, незважаючи на заходи виняткової масштабності. Нагадуємо, пошуково-рятувальні операції тривають 16 днів, при цьому потоплення корабля відбулося 26 вересня під час урагану “Лоренцо”.

“За рішенням CROSS, пошукові операції не призупиняються, і вони не зупиняться на певну дату. Але вони вступають у нову фазу активного моніторингу, під час якої CROSS буде мобілізувати всі судна, що перебувають у цій місцевості, для здійснення адаптованого моніторингу».