Маріупольський морський порт готується до льодової кампанії на Азовському морі

У Маріупольському морському порту триває підготовка портового флоту до роботи в осінньо-зимовий період.
Як зазначає начальник портофлоту Сергій Біденко, у Маріупольському морському порту питання підготовки до роботи в осінньо-зимовий період знаходиться на постійному контролі.
«Окрім перевірок суден портофлоту, планових ремонтів, одним з основним завдань є підготовка плавскладу до роботи у складних умовах. Саме тому протягом року у портофлоті Адміністрації порту постійно проводяться навчання та заняття для екіпажів щодо відпрацювання дій при нештатних ситуаціях під час плавання в осінньо-зимовий період, що дозволяє підвищувати рівень підготовки працівників», – відзначив Сергій Біденко.
Наразі в Азовському судноремонтному заводі перебуває єдиний в Україні криголам «Капітан Бєлоусов», який під час зимової навігації забезпечує прохід караванів суден на підхідних каналах портів Маріуполь і Бердянськ. На криголамі проводиться ремонт зовнішньої обшивки, гвинто-рульового комплексу, механізмів систем життєзабезпечення судна, електроустановок і радіонавігаційного обладнання.
Відповідно до Переліку суден Адміністрації порту, що беруть участь у льодовій навігації, до роботи при оголошенні льодової кампанії залучаються також судна, які мають льодове підкріплення корпусу, що дозволяє їм ходити в дрібнобитому льоду за криголамом та виконувати роботи з обслуговування суден. Це спеціалізовані судна «Сборщик-306», ремонт якого завершено у вересні, «Сборщик-335», який наразі знаходиться в доковому ремонті та «Сборщик-387».
В разі оголошення льодової кампанії криголамне проведення суден в Маріупольський порт забезпечується буксирами льодового класу «Портовик», «Капітан Маркін» та «Капітан Меркулов», які знаходяться на балансі ДП «Маріупольський морський торговельний порт».
Оскільки термін дії договорів з ДП «ММТП» визначено до кінця 2019 року, для забезпечення безперебійної роботи порту та безпечної проводки суден Адміністрацією Маріупольського порту вже зараз розпочато процедуру укладення договорів щодо надання послуг необхідних плавзасобів з льодовим класом у 2020 році.