ГПУ розпочала кримінальне провадження щодо можливих зловживань під час будівництва “корветів” для потреб ВМС України

Генеральна прокуратура України провадить послідовний аудит пріоритетних відкритих та закритих кримінальних проваджень, які мають особливе значення з огляду на суспільний інтерес. За результатами цих перевірок приймаються процесуальні рішення, в тому числі щодо об’єднання розпорошених кримінальних проваджень, скасування закриття кримінальних проваджень і при потребі вони направляються слідчим органам за підслідністю.

Так, за підсумками аудиту використання бюджетних коштів Міністерством оборони за державним оборонним замовленням, 7 жовтня 2019 року Головний військовий прокурор розпочав кримінальне провадження за фактами можливого зловживання службовими особами оборонного відомства, що призвело до втрати 84,5 млн грн бюджетних коштів, під час виконання Державної програми створення та закупівлі корабля класу «корвет».

Попередньо факти зловживання оцінено як такі, які містять ознаки правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки).

Проведення досудового розслідування доручено Національному антикорупційному бюро України.

Нагадаємо, недобудований корвет “Володимир Великий” знаходиться на Чорноморському суднобудівному заводі (кінцевий бенефіціар Вадим Новинський, завод знаходиться у стані банкрутсва, на його потужностях створено іншу юридичну особу – “Миколаївська верф”, що входить до “Смарт Маритайм Груп”), його почали будувати у 2011 році.

Міноборони має намір закінчити роботи по зварюванню корпуса на ЧСЗ, а після перевезти конструкцію на ДП «Миколаївський суднобудівний завод», де і завершити будівництво корвета.