Справу щодо розкрадання коштів Міноборони скеровано до суду

Розслідування факту розкрадання понад 58 млн грн під час закупівлі палива для потреб Міністерства оборони України (далі — МОУ) закінчено. 7 жовтня 2019 року обвинувальний акт стосовно чотирьох посадовців МОУ та бенефіціарного власника приватної компанії скеровано до Вищого антикорупційного суду для розгляду по суті.

Йдеться про:

– заступника міністра оборони України;

– директора та працівника відділу Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів МОУ;

– посадову особу Департаменту внутрішнього аудиту МОУ.

Їм інкримінують вчинення злочину, передбаченого ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»).

Фактичного власника приватного підприємства, що постачало паливо для МОУ, обвинувачують у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 27 ч. 5 ст. 191 ККУ.

На початку 2016 року комітет із конкурсних торгів МОУ організував процедуру відкритих торгів на закупівлю рідинного палива. У квітні 2016 року Комітет за 14 лотами на постачання паливно-мастильних матеріалів для потреб МО України затвердив пропозиції одного з учасників торгів як найбільш економічно вигідні. 13 та 18 травня 2016 року між МОУ та переможцем конкурсних укладено 14 договорів про постачання палива для техніки спеціального призначення коштом держбюдюжету на загальну суму понад 1 млрд грн.

Слідство встановило, що впродовж червня-серпня 2016 року за відсутності будь-яких правових підстав для внесення змін до договорів про закупівлю товарів за бюджетні кошти, замовник та постачальник уклали низку додаткових угод, згідно з якими безпідставно збільшено ціну за одиницю товару в середньому на 16% від початкової ціни. Внаслідок вказаних протиправних дій із підняття вартості одиниці паливно-мастильних матеріалів, що передбачались до постачання для потреб Міністерства оборони, на користь постачальника безпідставно перераховано суму 58,126 млн грн.

Досудове розслідування за даними фактами детективи НАБУ розпочали у вересні 2016 року.

Восени 2017 року чотирьом посадовцям Міноборони — фактичному власнику (бенефіціару) приватної компанії-постачальника палива, її представнику та номінальному директору  — повідомили про підозру у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 5 ст. 191 КК України.

На початку 2019 року розслідування у кримінальному провадженні завершено та відкрито матеріали слідства для ознайомлення стороною захисту.

Розслідування стосовно номінального директора компанії-постачальника палива триває в межах окремого провадження, оскільки дана особа переховується від органів досудового розслідування.

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.