В Грузії відбулася 15-а Конференція країн Чорного моря з питань пошуку та рятування на морі

 11-12 вересня у м. Батумі (Грузія) відбулась 15-та Конференція країн Чорного моря з питань пошуку та рятування на морі, у роботі якої активну участь взяла делегація України, яка складалася з представників казенного підприємства «Морська пошуково-рятувальна служба».

 В ході роботи цього заходу українська делегація зробила відповідну презентацію, у якій, з-поміж іншого, було наголошено, що проведення пошуково-рятувальних операцій в районі відповідальності України значно ускладнилося через шахрайське захоплення РФ Морського рятувального підцентру у м. Севастополь, Морського рятувального підцентру в м. Керч, Берегового радіоцентру морського району А1 ГМЗЛБ в м. Севастополь, Берегового радіоцентру морського району А1 ГМЗЛБ в м. Керч і 13 берегових станцій автоматичної ідентифікації суден (АІС). Учасників конференції було поінформовано, що у відповідному модулі Global Integrated Shipping Information System (GISIS) IMO – «Global SAR Plan» та «Генеральному плані Глобальної морської системи зв’язку при лихі та для забезпечення безпеки на морі» (документ ІМО GMDSS. 1/Circ.21) відображено, що Морські рятувальні підцентри та Берегові радіоцентри ГМЗЛБ у містах Керч та Севастополь належать Україні та визначені як такі, що тимчасово призупинили свою роботу.

 Українська делегація також активно просувала ініціативу щодо організації навчань інструкторів для подальшої підготовки координаторів пошуково-рятувальних операцій в Чорноморському регіоні за участі Міжнародної морської організації (ІМО). Внаслідок тривалих дискусій, за пропозицією України було вирішено розпочати консультації з цього питання з Секретаріатом ІМО.

 При обговоренні питання щодо розмежування пошуково-рятувальних районів в чорноморському регіоні делегацією України було наголошено, що кроки з розмежування таких районів повинні здійснюватися у відповідності як з базовими багатосторонніми договорами у сфері САР (Конвенція ІМО з пошуку та рятування на морі 1979 року та Угода про співробітництво причорноморських держав з пошуку та рятування на Чорному морі 1998 року), так й двосторонніми угодами між державами Чорноморського басейну. Наразі ведуться двосторонні консультації між Україною та Туреччиною щодо співпраці з питань пошуку та рятування на морі, відповідна робота у цьому напрямку проводиться також з іншими причорноморськими країнами, Болгарією та Румунією.

 Активна позиція делегації України з усіх пунктів порядку денного Конференції підтвердила провідну роль, яку відіграє наша держава з питань пошуку та рятування на морі у регіональному вимірі.

Наступна, 16-та Конференція відбудеться в Туреччині у 2021 році.